top of page

Değerli Velimiz, Sevgili Öğrencimiz,


Sizlerin de bilgisi dahilinde olduğu gibi, GEN Dijital Okulu’nda sağladığımız uzaktan online eğitimin en önemli parçası olan Canlı Online Derslerimiz, Google Meet video konferans aracı ile gerçekleşmektedir.


2020-2021 Eğitim öğretim yılına Telafi Programı, İngilizce Takviye Programı ve Sınava Hazırlık Programı ile uzaktan online eğitim olarak başladığımız bugünlerde, aramıza yeni katılan ve geçen yıl farklı video konferans araçları kullanan öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin geri bildirimlerini dikkate alarak uzaktan eğitim sistemimizi geliştirmeye devam ediyoruz. 

Yapılan değerlendirmeler sonucunda, Zoom'un Google Meet’e kıyasla daha fazla sınıf içi kontrol özelliklerine sahip olması,öğretmenlerimizin bu kontrollerle uzaktan sınıflarını çok daha iyi yönetmelerine imkan sağlayacaktır. Ayrıca Zoom ekranda paylaşılan dijital yayın (içerik) üzerinde öğrencilerin eş zamanlı çalışma yapmasına imkan vermekte, öğrenci-öğretmen arasında birebir mesajlaşmayı mümkün kılmaktadır. Özellikle İngilizce derslerinde, Listening (dinleme) çalışmaları yapılırken öğretmen tarafından sunulan sesli içerik, öğrencilerin çok net şekilde duymasını sağlamaktadır. 

Bu özelliklerden dolayı Zoom programının bundan sonraki süreçte okullarımızda video konferans aracı olarak kullanılmasına karar verilmiştir.


Öğrencilerimizin Zoom'u kullanarak canlı online derslere kolay bağlanması için GEN Koleji Eğitim Teknolojileri Departmanı tarafından hazırlanan yönergeyi aşağıdaki butona tıklayarak incelemenizi önemle rica ederiz.


05387399350 No'lu Teknoloji Destek Hattımızı ihtiyaç duyduğunuzda arayabilirsiniz.


DigiGEN Uzaktan Sağlıklı Online Eğitim Programının en verimli ve etkin şekilde devam etmesi için GEN Gelecek Nesiller Koleji olarak gerekli geliştirmeleri sizlerinde katkılarıyla gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Başarılı ve verimli bir eğitim öğretim yılı dileriz.

bottom of page