top of page

ANADOLU LİSESİ VE FEN LİSESİ

LİSE.png
Lider, Vizyoner, Dünya Vatandaşı

GEN ÖĞRENİM MODELİ (GENOM)

Her öğrencinin potansiyeli bizim için değerli bir hazinedir. GEN ÖĞRENİM Modeli (GENOM) ile öğrencilerimizi tanıyor, onların farklılıklarını keşfediyor, gelişimlerini takip ediyor, onları başarılı oldukları alanlara yönlendirip, eksik oldukları alanlarda destekliyoruz. GENOM kapsamında gözlem ve veriye dayalı tanıma takip sistemi ile öğrencilerimizdeki gelişimi sürekli izliyor, onların bir üst sınıfa tam donanımlı olarak geçmelerini sağlıyoruz.

LİSE EĞİTİMİ

01

HAZIRLIK SINIFI KADAR İNGİLİZCE VE PUSH UP PROGRAMI

9. ve 10.Sınıfta yoğun İngilizce programı gerçekleştirilir ve öğrencinin 10.Sınıfın sonunda en az B1 seviyesinde olması hedeflenir. 9 ve 10.Sınıfta haftada 10 saat İngilizce ve 2 saat seçmeli 2.yabancı dil dersi verilir. 9.Sınıftaki başlangıç seviyesindeki öğrencilere Cumartesi günleri 5 saatlik İngilizce Push Up Programı uygulanır. Ayrıca 9.sınıfta her öğrenci kendi dil seviyesi grubunda İngilizce eğitimi alır. 

03

GENAbroad ULUSLARARASI EĞİTİM PROGRAMLARI

  • Kanada Merkezli Diploma Programı (O.S.S.D.)

  • AP Programı ve SAT Hazırlık 

  • Uluslararası Gençlik Ödülü Programı

  • Model United Nations (MUN)

05

GEN YAYINLARI

GEN Yayınlarına ait test ve sınavlarda yer alan özgün ve isabetli sorularla öğrenciler YKS'ye en iyi şekilde hazırlanır ve soruların çözüm videolarını karekodlardan izleyerek hızlı öğrenme sağlar.

02

YKS HAZIRLIK

Sınava hazırlıkta deneyimli ve alanında uzman eğitim kadrosu ile, 9.Sınıf itibariyle başlayan YKS Hazırlık Programı, 11 ve 12.sınıfta Cumartesi dahil haftanın 6 günü okulda devam eder. 11.Sınıfta MEB programı ile beraber TYT Hazırlık, 12.sınıfta MEB programı ile birlikte YKS hazırlık gerçekleşir. Öğrenciler her yıl Türkiye'nin en prestijli üniversitelerine (tercihen burslu olarak Vakıf Üniversitelerine) yerleşirler.

04

GEN&MORE PROGRAMI VE KULÜPLER VE SOSYAL ETKİNLİKLER

Lise öğrencilerinin GEN&More Programı ve Kulüp saatlerinde sanat, spor, bilim, teknoloji, girişimcilik ve daha birçok alanda açılan derslerde aktif rol alarak uzmanlaşmaları ve projeleri hayata geçirmeleri beklenir.

06

MENTÖRLÜK, EĞİTİM VE KARİYER DANIŞMANLIĞI, KARİYER GÜNLERİ

Mentör öğretmenlik sistemi ile öğrencinin başarısı sürekli takip edilir, ihtiyacı olan çalışmalara yönlendirilir. Rehberlik ile beraber öğrenciye kariyer danışmanlığı yapılır ve düzenlenen Kariyer Günleri, Üniversite Gezileri ve Üniversite Fuarları ile öğrencinin üniversite, bölüm ve kariyer fırsatları hakkında bilgi edinmesi sağlanır.

bottom of page