top of page

Girişimcilik ve Kuluçka Merkezi

GEN Koleji’nde 3 ve 4.sınıf öğrencileri sosyal sorumluluk projelerinden oluşan Genç Girişimciler Programı; 5 ve 6.sınıf öğrencileri ise girişimcilik çalışmalarından oluşan Geleceğin CEO’ları Programı kapsamında girişimcilik ve sosyal Fayda dersi almaktadır. 15 günde bir okulda gerçekleşen bu ders ile beraber öğrencilere  verilen  Fikir  Değirmeni  Kampüs  Girişimcilik  dijital üyeliğinde eğitim videoları, sosyal sorumluluk görevleri, canlı online etkinlikler bulunur.

Girişimcilik dersinde; fikir geliştirmeden iş modeli tasarlamaya, sunum tekniklerinden pazarlama stratejilerine kadar birçok alanda eğitim verilir. Öğrenciler, geleceğin başarılı girişimcisi olma yolunda ilk adımlarını atarlar. 2.Dönemde yuvarlak masa etkinlikleri kapsamında öğrencilerin start-up kurucuları ve iş dünyasından profesyonellerle bir araya gelmeleri ve mentörlük almaları sağlanır. Düzenlenen Demo Day etkinliğinde öğrenciler ailelerine, arkadaşlarına ve melek yatırımcılar iş fikirlerini sunarlar.

 

GEN Koleji Ümraniye kampüsünde Bilim Odaklı GEN Koleji Girişimcilik ve Kuluçka Merkezi açıldı!

Tüm seviyelerde eğitim gören GEN Koleji öğrencilerine açık olacak olan Kuluçka Merkezi, öğrencilere istedikleri zaman mentörlük sağlayarak iş fikirlerini ve modellerini geliştirmelerine imkan sunuyor. Yenilikçi eğitim metotları kullanarak öğrencilerin hayallerini gerçekleştirmesini yardımcı olacak GEN Koleji Kuluçka Merkezi, öğrencilerinin üretme ve geliştirme bilinci kazanmalarını, karşılaştıkları sorunlara çözüm odaklı yaklaşmalarını amaçlıyor.

GEN GİRİŞİMCİLİK FİKİR YARIŞMASI .jpg

GEN Girişimcilik Fikir Yarışması

En Yaratıcı 20 Fikir arasına girmeye hak kazanan ortaokul ve lise öğrencileri, GEN Koleji'nin sunduğu %100 Girişimcilik Eğitim Bursu kazanıyor!

bottom of page