BAŞARMAK GENLERİMİZDE VAR!

Eğitim yolculuğumuz Yönetim Kurulu Başkanı ve GEN Eğitim Kurumları Genel Müdürü Erol Boy’un 1986 yılında Bakırköy’de açtığı sınava hazırlık dershanesi ile başlamıştır. Büyük kızının adını verdiği eğitim kurumu; alanında uzman eğitimci ve yönetici kadrosu, sunulan yoğun ve kaliteli eğitim programı, kurum öğretmenleri tarafından hazırlanan özgün içerik ve sınav soruları ile %100 isabetlilik gösteren yayınları ile kısa sürede bir marka olmayı başarmıştır. Türkiye’nin en başarılı ilk 5 dershanesi arasında yer alan kurum 90’lı yıllarda hızla büyümüş, gelişmiş ve ortaokul-lise öğrencilerine sınava hazırlık eğitimi vermeye devam etmiştir. Türkiye’nin en yüksek puanla öğrenci alan en prestijli Anadolu Liselerine, özel okullarına ve üniversitelerine 30 yılı aşkın sürede binlerce öğrenci yerleştirilmiştir.

Yönetim Kurulu Üyesi ve GEN Eğitim Kurumları Genel Müdür Yardımcısı olan Sevinç Boy Erşen ve Beren Boy Serpicioğlu, sırasıyla 2009 ve 2013 yıllarında kurumda görev almaya başlamıştır. Sevinç Erşen ve Beren Serpicioğlu, başta babaları Erol Boy olmak üzere kadrodaki tüm değerli yönetici ve eğitimciler sayesinde kısa sürede eğitim alanında birçok bilgi ve tecrübeye sahip olmuşlardır. Sundukları yenilikçi vizyon ve dinamizm ile 21.yüzyılın gereksinim ve ihtiyaçları doğrultusunda kurum yenilenmiş; hızla büyümeye ve gelişmeye devam etmiştir.

Erol Boy kızları Sevinç Erşen ve Beren Serpicioğlu'nun da gücünü yanına alarak, elde ettiği deneyim, istikrarlı başarı, dinamizm ve uzun yıllar beraber çalıştığı profesyonel yönetici ve eğitimci kadrodan güç alarak, 2013 yılında İstanbul’da özel okulculuğa başlamıştır. Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine 8 farklı okul kampüsünde Kolej eğitimi sunmuştur. Özel okulculukta tecrübeli okul yöneticileri, eğitim koordinatörleri ve öğretmenler ile çalışarak uluslararası standartlarda özgün eğitim programı oluşturulmuş, uygulanmış ve bu program paralelinde hazırlanan yayınlarla eğitim verilmiştir. Çok kısa sürede İzmir, Diyarbakır, Samsun gibi Türkiye'nin birçok ilinde okullar açılarak sağlam adımlarla büyüme gerçekleşmiştir. 

Erol Boy eğitimci işletmeci kimliğinin yanı sıra, uzun yıllardan beri ÖZDEBİR ve TÖDER derneklerinin Yönetim Kurulu'nda aktif görev alır ve ÖZEL OKULLAR BİRLİĞİ'ne kurumlarıyla üyedir. 


Erol Boy’un 1986 yılında kurduğu eğitim kurumunun bağlı olduğu şirkettin Yönetim Kurulu’ndaki üyeliği, Temmuz 2019 itibariyle sona ermiştir. Erol Boy ve kızları Sevinç Erşen ve Beren Serpicioğlu 30 yılı aşkın süredir emek verilen şirketlerindeki ortaklıklarını Aralık 2020 itibariyle sonlandırmışlardır ve kendilerini eğitim gönülleri olarak adlandırarak eğitim sektöründe var olmaya devam etmişlerdir. 2019-2020 Eğitim öğretim yılında GEN Eğitim Kurumları’nın bünyesinde yer alan GEN Koleji Bakırköy okulunun, dopdolu bir şekilde eğitim hayatına başlamasını sağlamışlardır.

Bugün GEN Eğitim Kurumları kolej, kurs merkezi ve yayıncılık alanında faaliyet gösteren, yılların birikimiyle ve yıllardır beraber çalıştığı eğitimci ve yönetici kadrosu ile tam donanımlı olarak yapılandırılmıştır.


GEN Eğitim Kurumları değerli öğrencileri, velileri, öğretmenleri, yöneticileri ve diğer tüm çalışanları ile Türkiye’de, eğitim sektöründe, güvenilir, başarılı ve yenilikçi bir marka olma yolunda sağlam adımlarla ilerlemektedir.

 
  • Twitter
  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube
  • LinkedIn

©2021 Tüm hakları Gen Eğitim Kurumları'na aittir.