top of page

ORTAOKUL

ortaokul.webp
Girişimci, Donanımlı, Başarılı

GEN ÖĞRENİM MODELİ (GENOM)

Her öğrencinin potansiyeli bizim için değerli bir hazinedir. GEN ÖĞRENİM Modeli (GENOM) ile öğrencilerimizi tanıyor, onların farklılıklarını keşfediyor, gelişimlerini takip ediyor, onları başarılı oldukları alanlara yönlendirip, eksik oldukları alanlarda destekliyoruz. GENOM kapsamında gözlem ve veriye dayalı tanıma takip sistemi ile öğrencilerimizdeki gelişimi sürekli izliyor, onların bir üst sınıfa tam donanımlı olarak geçmelerini sağlıyoruz.

ORTAOKUL EĞİTİMİ

01

ÇOK DİLLİ YABANCI DİL EĞİTİMİ

5.Sınıfta yoğun İngilizce programı gerçekleştirilir ve öğrencinin 7.Sınıfın sonunda en az B1 seviyesinde olması hedeflenir. 5.sınıfta her öğrenci kendi dil seviyesi grubunda İngilizce eğitimi alır ve başlangıç seviyesi olan öğrenciler Cumartesi günleri 5 saatlik İngilizce Push Up programına katılır. Böylelikle 5.sınıfta haftada 21 saat, 6.sınıfta 10 saat, LGS Hazırlık yoğunlaştığı için 7.sınıfta 7 saat ve 8.sınıfta 6 saat İngilizce eğitimi alır. Ayrıca 5,6,7.Sınıfta haftada 2 saat seçmeli 2.Yabancı Dil (Almanca, Fransızca, İspanyolca) görürler.

03

MENTÖRLÜK İLE BAŞARI TAKİBİ

Mentör öğretmenlik sistemi ile ilkokuldan ortaokula geçen öğrencinin yeni kademeye en rahat ve hızlı şekilde uyum sağlaması amaçlanır. Öğrencinin bilişsel ve sosyal gelişimi mentör öğretmeni tarafından sürekli takip edilir. Öğrenci ile yüz yüze gerçekleşen birebir görüşmelerde öğrencilerin başarısı değerlendirilir ve ihtiyaçları ortaya konarak gerekli görünen bireysel çalışmalara yönlendirilir. Veli ile K12net iletişim portalından ve rutin telefon aramaları ile bilgi paylaşımı yapılır. 

05

ÖZGÜN VE İSABETLİ GEN YAYINLARI

GEN Yayınlarına ait test ve sınavlarda yer alan özgün ve isabetli sorularla öğrenciler LGS'ye en iyi şekilde hazırlanır ve soruların çözüm videolarını karekodlardan izleyerek hızlı öğrenme sağlar.

02

LGS HAZIRLIK

Sınava hazırlıkta deneyimli ve alanında uzman eğitim kadrosu ile, 5.Sınıf itibariyle başlayan LGS Hazırlık Programı, 8.sınıfta Cumartesi dahil haftanın 6 günü okulda devam eder. 8.sınıfta MEB programı ile birlikte LGS hazırlık gerçekleşir. Öğrenciler her yıl Türkiye'nin en prestijli Anadolu ve Fen Liselerine, Özel Yabancı Okullara veya başarı bursu ile GEN Koleji Anadolu ve Fen Lisesine yerleşirler.

04

GEN&MORE PROGRAMI, MÜZİKTE BRANŞLAŞMA, KULÜPLER VE SOSYAL ETKİNLİKLER

Ortaokul öğrencileri GEN&More Programı kapsamında Kutuda Bilim, STEAM, Girişimcilik, Sürdülebilir Kalkınma Amaçları, Fütürizm (Gelecek Bilgisi) vb. birçok alanda çalışmalarını sürdürerek yeni fikirler, sosyal sorumluluk projeleri ve gelecek senaryoları ortaya koyarken; Müzik dersinde piyano, gitar ve vurmalı çalgılar alanlarında branşlara ayrılarak uzmanlaşırlar. Ayrıca Yazar Söyleşileri, Münazara ve Bilim Sohbetleri yıl içinde gerçekleşirken, çok sayıda açılan çeşitli Kulüplerde ise öğrenciler spor salonu, laboratuvar ve atölyelerde sanat, spor, bilim, teknoloji, girişimcilik ve daha birçok alanda bilgi sahibi olur, sosyalleşir ve çok yönlü gelişir.

06

PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE REHBERLİK (PDR)

PDR birimi öğrencinin bireysel ihtiyaç ve özelliklerinin yanı sıra akademik, duygusal ve sosyal durumunun tespiti amacıyla çeşitli test/envanter uygulayarak,  gözlem yaparak, öğrencinin gelişimini değerlendirir. Eğitim yılının başında öğrencinin okula kısa sürede uyumlanması için çalışır ve çeşitli envanter ve bireysel görüşmelerle öğrenciyi tanımayı hedefler. Yıl içinde bireysel gelişim programı sunar, öğrenciye özel çalışma programı hazırlar, sınav ve tercih danışmanlığı yapar.

bottom of page