top of page

Konu: Yaz Tatili ve 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılının Başlangıcı

Sayın Velimiz, Sevgili Öğrencimiz,


GEN Gelecek Nesiller Koleji olarak 2021-2022 Eğitim Öğretim yılını 17 Haziran 2022 Cuma günü tamamladık. 36 yıllık tecrübemizle, GEN markası çatısı altındaki 3. yılımızda, verimli bir eğitim öğretim yılı geçirdiğimize inanıyoruz. Sahip olduğumuz ilerici vizyon ve deneyim; uzun zamandır beraber çalıştığımız alanında uzman öğretmenlerimiz, eğitim koordinatörlerimiz, yöneticilerimiz, dijital eğitim sistemleri ekibimiz, yayın grubumuz ve diğer tüm çalışanlarımız sayesinde, okulda sağladığımız tam donanımlı örgün eğitim öğretim başarılı bir şekilde devam etti. Tüm seviyelerde planlanan müfredatımız, başta öğretmenlerimizin üstün emeği olmak üzere, iç disiplinini kaybetmeden her gün okula hazırlıklı gelen öğrencilerimizin, evde öğrencilerin tüm eğitim sürecini takip eden velilerimizin desteği ve dayanışması ile başarıyla tamamladık. Bu süreç içerisinde velilerimizin de memnuniyet dolu geri bildirimleri ile çalışmalarımızı heyecanla ilerletmeye ve sistemimizi geliştirmeye devam ediyoruz.


                        2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI OKULA BAŞLANGIÇ PROGRAMLARI

2022-2023 eğitim öğretim yılı planlarımızı, MEB’in açıklamaları doğrultusunda gerçekleştiriyor ve geliştiriyoruz. MEB tarafından duyurulduğu gibi, eğitim öğretim yılı 12 Eylül 2022 Pazartesi günü başlayacaktır.


Avrupa Dil Çerçevesi Programı (CEFR) esas alınarak hazırlanan GEN Koleji İngilizce Dil Eğitim Programının hedeflerini en üst seviyede gerçekleştirebilmek adına 4, 5, 6, 7, 9. sınıf seviyelerinde, 31 Ağustos tarihi itibariyle 2 haftalık Yabancı Diller Hızlandırma Programı uygulanacaktır. Bu programa okulumuza devlet okulundan nakil gelerek kayıt olan 4,5,6,7. Sınıf öğrencilerimiz davetlidir. Program dahilinde ağırlıklı İngilizce eğitiminin yanı sıra seçmeli 2. yabancı dil (Almanca, Fransızca, İspanyolca ve Kodlama) eğitimi verilecektir. Bu program öncesinde İngilizce Seviye Tespit Sınavı 5. sınıf öğrencilerimize 20 Haziran tarihinde uygulanmıştır. Sınava katılamayan 5. Sınıf öğrencilerimize 31 Ağustos tarihinde tekrar İngilizce Seviye Tespit Sınavı uygulanacaktır. 9.sınıf öğrencilerimize ise 12 Eylül tarihinde  İngilizce Seviye Tespit Sınavı uygulanacaktır. İngilizce Seviye Tespit Sınavı sonucunda, öğrencilerin yıl boyunca devam edecekleri ‘’İngilizce Seviye Sınıfları’’ oluşturulacak ve İngilizce ders kitapları ilgili dil seviyelerindeki öğrenciler için hazırlanacaktır.


GEN Kolejinde MEB programıyla beraber Sınava Hazırlık Programı yürüttüğümüz 8 ve 12.sınıf öğrencilerimiz 22 Ağustos Pazartesi, 11.sınıf öğrencilerimiz 31 Ağustos Çarşamba itibariyle GEN Koleji LGS / YKS Hızlandırma Programına katılacak ve 9 Eylül’e kadar yoğun bir çalışma yürütecektir.  Hızlandırma Programı ile ilgili detaylı bilgi ilgili sınıf seviyelerindeki öğrenci ve velilerimize ilerleyen günlerde iletilecektir.


Anaokulu ve İlkokul 1. sınıf öğrencilerimiz için, okul açılış tarihinden önceki hafta Oryantasyon Programı gerçekleşecektir ve öğrencilerimizin okul hayatına rahatça alışmaları sağlanacaktır.


Öğrencilerimizin 2022-2023 eğitim öğretim yılına hazırbulunuşluk düzeyini ölçmek adına 5, 6, 7, 9, 10.sınıf öğrencilerine 12 Eylül Pazartesi günü, 2, 3 ve 4.sınıf öğrencilerine 22 Eylül Perşembe Hazırbulunuşluk Sınavı uygulanacaktır.


                       2022‐2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI FORMA, SERVİS, YAYIN BİLGİLENDİRMESİ

2022-2023 Eğitim öğretim yılı Forma satışları 1 Ağustos’ta başlayacaktır. Ürün almak isteyen veya önceki yıldan öğrencimiz olup da yeni ürüne ihtiyaç duyan velilerimiz formaları 1 Ağustos tarihinden sonra www.gengezegeni.com web sitemizden satın alabilirler. Web sitemizde formaların beden ölçüm tablosu yer almaktadır. Ayrıca formaları denemek isteyen velilerimiz okullarımızda kurulan GEN Pop-up Store’u ziyaret ederek bedenleri belirleyerek www.gengezegeni.com web sitemizden ya da okuldan sipariş oluşturabilirler. Forma siparişleri 15 Ağustos’tan sonra 5 iş günü içerisinde velilerimize okuldan teslim edilecektir.


GEN Koleji olarak anlaştığımız Servis firması Temmuz ayında velilerimiz ile iletişime geçecek ve servis kullanmak isteyen öğrencilerimizin okula ulaşımı konusunda gerekli planlamayı gerçekleştirecektir. Servis kullanacak olan velilerimiz, servis ödemelerini aylık olarak servis firmasına gerçekleştirecektir, servis ödemesi yıllık olarak servis firması tarafından alınmayacaktır.


Eğitim yılı boyunca kullanılacak olan GEN Koleji Yayın Paketi (Kaynak Yayınlar, Yabancı Dil Yayınları, Okuma Kitapları, GEN Yayınları, Dijital Üyelikler, Uygulamalı Ürünler) okulun açıldığı ilk hafta öğrencilere okuldan verilecektir. Sınava hazırlık grubu olan 8, 11, 12.sınıf öğrencilerine yayınlar Hızlandırma Programı döneminde verilecektir. Anaokulu ve ilkokul 1.sınıf öğrencilerine yayın paketleri okulda gerçekleşecek oryantasyonda teslim edilecektir.


Tüm sınıf seviyelerinde gerçekleşecek GEN Koleji 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Okula Başlangıç Programı bir sonraki sayfada tarafınıza sunulmuştur.


Sağlıklı ve başarılı geçen bir eğitim öğretim yılının ardından gelen yaz tatili döneminin sonunda, GEN Koleji öğretmenleri ve yöneticileri olarak, öğrencilerimizle ve sizlerle okullarımızda buluşmayı heyecanla bekliyor olacağız. Güzelce dinlendiğiniz, bolca eğlendiğiniz ve keşfederek öğrendiğiniz güzel bir yaz tatili diliyoruz.Saygılarımızla,


GEN Koleji

Genel Müdürlüğü

1_edited.jpg
bottom of page