top of page

          Sayın Velimiz, Sevgili Öğrencimiz,


          Gelişim odaklı eğitim programımızda her bir öğrenciye ulaşabilmek, öğrencimizin ihtiyaçları doğrultusunda onlara yardımcı olabilmek adına her eğitim yılının başında Hazırlık Sınıfı kabul ettiğimiz 5. ve 9. Sınıf öğrencilerimize ‘‘İngilizce Seviye Tespit Sınavı’’ uyguluyoruz. Cambridge Üniversitesi Sınavı olan seviye tespit sınavımız sonucunda ise öğrencimizin devam edeceği Elementary veya Pre-Intermediate seviyelerini belirliyor, desteğe ihtiyaç duyan öğrencilerimize her hafta Cumartesi 5 ders olmak üzere ‘’Push-Up’’ Takviye Programımızı sunuyoruz.


          7 Eylül Pazartesi 9.30 itibari ile 5. ve 9. Sınıf öğrencilerimize uygulayacağımız ‘’İngilizce Seviye Tespit Sınavı’’ detayları şu şekildedir.


  • Sınav mobil cihazlarda (telefon, tablet) çalışmamaktadır. Laptop veya masaüstü bilgisayar aracılığı ile sınava bağlanmak zorunludur.

  • Öğrencilerimiz sınava https://www.metritests.com/metrica/CUPUK.aspx linkini tıklayarak ulaşabilirler.

  • İlgili link ile sınavın giriş sayfasına yönlendirildikten sonra tarafınıza iletilmiş olan Username (Kullanıcı Adı)  ve Password (Şifre) bilgilerini yazarak bir sonraki sayfaya yönlendirileceklerdir.

  • Yönlendirildikleri sayfada sadece doldurması zorunlu alanları doldurmaları yeterlidir, tüm bilgileri vermelerine gerek yoktur. (kırmızı yıldız ile belirtilmiş alanlar doldurulmalıdır)

  • Sınavın ilk bölümü Listening, devam eden bölümleri ise Reading Writing ağırlıklıdır.

  • Listening bölümlerini verimli cevaplayabilmek adına sınava kulaklıkla katılmaları daha sağlıklı olacaktır. 5. Sınıf sınavında Listening bölümleri sayfa üzerine tıklandığında çalışmaktadır. 9. Sınıf sınavımızda ise dinleme bölümleri ‘play’ tuşu üzerine tıklandığında dinleme bölümleri aktif olmaktadır.

  • Sınavlar 5. Sınıf için 50 dakika, 9. Sınıflar için 70 dakika olarak organize edilmiştir.

  • Sınav sırasında internet kopması veya teknik aksaklıklar olması durumunda kaldıkları yerden devam edebilirler. Teknik destek için 553 245 79 76 aranabilir.

  • 5. Sınıf öğrencilerimiz sınav sonrasında yeni ders programlarına göre, 10.20 itibari ile 2. Dersten devam edeceklerdir, 9. Sınıf öğrencilerimiz ise 11.10’da 3. dersten devam edeceklerdir.

  • 5. Sınıf öğrencilerimiz aşağıda bulunan tanıtım videosunu izleyerek sınav öncesi daha fazla bilgi sahibi olabilirler.


          Saygılarımızla,


         GEN Gelecek Nesiller Koleji

         Yabancı Diller Departmanı

Video Channel
Şimdi İzle
bottom of page