top of page
2.jpg

Yapay Zeka Destekli Eğitim Platformu

DİJİDEMİ

GEN Koleji’nde ortaokul ve lisede öğrencilerimize verdiğimiz BES Yayınları ile bire bir uyumlu olan Dijidemi, yapay zeka temellidir ve kişiselleştirilmiş eğitim

sunmaktadır. Dijidemi, Türkiye’nin önde gelen 16 yayınevinin yeni nesil sorularından oluşan çok geniş bir soru havuzuna sahiptir. Her öğrenci kendisine verilen kullanıcı adı ve şifre ile Dijidemi platformuna web sitesinden veya Dijidemi Öğrenci mobil uygulamasından giriş yapar.

Dijidemi’de 5,6,7,8 ve 9,10,11,12.sınıfta yer alan tüm konuların konu anlatım videoları ve soru havuzunda bulunan tüm soruların soru çözüm videoları bulunmaktadır. Bu sayede GEN Koleji öğrencileri öğrendikleri konuların videolarını izleyerek öğrendiklerini pekiştirebilir ve tekrar edebilirler. Aynı şekilde yapamadıkları soruların soru çözüm videoları izleyerek hemen o anda öğrenebilirler.

Dijidemi sahip olduğu algoritma sayesinde, öğrencinin yüzdelik hedefini ve her öğrencinin kazanım bazındaki başarısını dikkate alarak kişiye özel zorluk seviyesinde test ve sınavlar hazırlar. Öğrencinin ilgili kazanımda başarısı yükseldikçe, Dijidemi öğrenciye bir üst seviyedeki zorluk derecesinden sorular yönelterek öğrencinin gelişimini destekler. Öğrencinin en kolay soruları yapamadığını gözlemlediğinde öğrenciyi konu anlatım videolarına yönlendirir. Dijidemi öğrenciye yanlış yaptığı ve boş bıraktığı sorulardan Hata Kitapçığı oluşturur. Yapay zeka ile öğrencinin Hata Kitapçığının benzerlerini oluşturmasına imkan sağlar.

 

Öğrencilerimiz BES Yayınları’nın soru bankalarında ve testlerinde yer alan Akıllı Optik Formların üzerine yanıtlarını işaretlemelidir. Ardından ilgili testin karekodunu okutarak testte yer alan sorulara verdikleri yanıtların, Dijidemiyle ortak olan veri tabanına otomatik olarak işlenmesini sağlamalıdır.

Bu sayede Dijidemi öğrenciyi çok daha iyi tanır ve yapay zeka öğrenciye kişiselleştirilmiş test ve sınav hazırlarken çok daha isabetli şekilde kazanım ve zorluk derecesi belirler. Ayrıca öğrenciler karekodu okutarak testte yer alan tüm soruların çözüm videolarına hızlıca erişim sağlamış olur.

bottom of page