top of page

Konu: 2020-2021 GEN Koleji 5, 6. ve 7.Sınıf Yarıyıl Tatili Çalışma Programı

       Değerli Velimiz, Sevgili Öğrencimiz,


       GEN Koleji eğitim-öğretim kadromuz, öğrencilerimiz ve siz değerli velilerimiz ile beraber 2020-2021 eğitim - öğretim yılı 1. dönemini sağlıkla ve başarılı bir çalışma temposuyla tamamlıyoruz. Ağustos ayından bugüne okullarımızda, T.C. Sağlık Bakanlığı, Çalışma Bakanlığı ve MEB’in aldığı pandemi tedbir kararları doğrultusunda gerek yüz yüze gerek online (çevrimiçi) canlı dersler ile sürdürdüğümüz yoğun eğitim programımıza, MEB kararı ile 22 Ocak-15 Şubat tarihleri arasında 3 hafta süresince yarıyıl tatil için ara verilecektir. GEN Koleji olarak, sömestr ara tatilinin öğrencilerimiz için sağlıklı, keyifli ve verimli geçmesini arzu ediyoruz. Öğrencilerimizin bu süre zarfı boyunca dinlenmesini, hobilerine ve sosyal hayatlarına vakit ayırırken eksiklerini tamamlamaları ve öğrendiklerini pekiştirmeleri için okulumuz tarafından sömestr tatilinin üçüncü haftasında online (çevrimiçi) gerçekleşecek ‘‘GEN Koleji 1.Dönem Eksiklerini Tamamlama Programı” planlanlıyoruz.


5., 6. ve 7.Sınıf Yarıyıl Tatili Çalışma programı şu şekilde hazırlanmıştır:


  • 25-31 Ocak 2021 (tatilin 1. haftası) :  Dinlenme Haftası

  • 1-7 Şubat 2021 (tatilin 2.haftası) :      Dinlenme Haftası

  • 8-12 Şubat 2021 (tatilin 3.haftası):    1.Dönem Eksiklerini Tamamlama Programı


         GEN Koleji Ortaokul Eğitim Koordinatörlüğü tarafından hazırlanan Yarıyıl Tatili Çalışma Programının diğer detaylarını aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.


       Sömestr tatilinin ilk iki haftası olan 25 Ocak-7 Şubat tarihleri arasında, öğrencilerimizin, kendine, sevdiklerine ve hobilerine zaman ayırarak, sağlıklı ve keyifli bir tatil geçirmelerini diliyoruz. Sömestr tatilinin üçüncü haftası olan 8-12 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek olan GEN Koleji 1.Dönem Eksiklerini Tamamlama Programı online (çevrimiçi) dersler eşliğinde uzaktan eğitim ile gerçekleşecek olup, saat 09.30 – 13.25 arasında günde 5 ders yapılacaktır. Programa katılım zorunlu değildir. Öğrencilerimizin bu program öncesinde, K12netten kendi Hata Kitapçığı’nı alarak bugüne kadar katıldığı tüm deneme sınavlarında yapamadığı soruları PDF veya çıktı olarak alması önerilir. Öğrencilerimiz Hata Kitapçıklarında yer alan soruları çözdükten sonra cevap anahtarından kontrol edip, soru çözüm videolarını izleyerek öğrenebilirler. Bu programda, öğrencilerimiz Hata Kitapçıklarında yer alan sorulardan yapamadıkları var ise, öğretmenlerine sorma fırsatı yakalayacaktır.


       GEN Koleji 1.Dönem Eksiklerini Tamamlama Programı kapsamında, 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerimizin belirlenmiş kazanım eksikleri üzerinde konu tekrarı ve soru çözümü dersleri gerçekleşecektir. Bu programında yer alacak kazanımlar; öğrencilerimizin 28 Aralık - 20 Ocak tarihleri arasında gerçekleşen tekrar programı sonrasında uygulanacak olan ‘’her öğrenciye özel Hata Kitapçığı Deneme Sınavı’’ sonuçları dikkate alınarak belirlenecektir. Bu kazanım eksikleri, GEN Koleji 1.Dönem Eksiklerini Tamamlama Programı’nda tekrar edilerek, öğrencilerimizin eksiklerinin giderilmesi sağlanacaktır. Bununla beraber, öğretmenlerimiz tarafından seçilmiş yayınlar eşliğinde gerçekleşecek bu programda, Hata Kitapçığı Denemesi,  Multi Testler, GEN Yayınları Roket Testleri, MEB Kazanım Testleri vb. olmak üzere farklı, özgün ve yeni nesil kaynaklar eşliğinde konular tekrar edilecektir.


         Yukarıda paylaşıldığı gibi, 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerimize özel hazırlanan GEN Koleji 1.Dönem Eksiklerini Tamamlama Programı’nın tamamlanmasıyla, öğrencilerimizin 2.döneme akademik olarak hazır ve aynı zamanda dinlenmiş olarak başlamaları hedeflenmektedir.


         Bu hafta okulumuz tarafından velilerimize bildirilecek günden itibaren okulumuza gelerek öğrencimize özel hazırlanmış GEN Koleji 1.Dönem Sonu Dosyası ve içerisinde yer alan aşağıdaki dönem sonu dokümanlarınızı alabilirsiniz:


  • Deneme Sınavılarının Kümülatif Raporu

  • Kazanım Analizlerinin yer aldığı Bilgi Haritası (dijital olarak gönderilecektir)

  • Hata Kitapçığının K12net’ten nasıl alınacağına dair Yönerge

  • Veli Rehberlik Bülteni

  • Öğrenci Rehberlik Bülteni

  • GEN Yayınları Yarıyıl Tatil Kitapçığı (tatilin ilk iki haftasında tamamlanmalıdır)


         Ayrıca her öğrencimizin adına özel olarak düzenlenmiş ve blockchain altyapısıyla güvenilirliği sağlanmış olan ‘’GEN Koleji DigiGEN ile Evde Sağlklı Uzaktan Eğitim Programı Sertifikası’’ okul mailinize gönderilecektir. Bu sertifika 2020-2021 Eğitim-öğretim yılının ilk dönemini GEN Koleji’nde uzaktan eğitim ile başarıyla tamamladığınızın göstergesidir.
       Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimimize sömestr tatili boyunca dilediğiniz zaman ulaşabilir ve rehber öğretmenimizle Sömestr Tatili için kendinize özel Çalışma Programı oluşturabilirsiniz. Rehber öğretmenimizden randevu alarak okulda yüz yüze görüşebilir veya Zoom’da online olarak biraraya gelebilirsiniz.


         Bilgilerinize sunar; öğrencilerimize sağlıklı, başarılı ve verimli bir sömestr tatili dileriz. 


         Saygılarımızla,


GEN Gelecek Nesiller Koleji

Ortaokul Eğitim-Öğretim Koordinatörlüğü

bottom of page