top of page

Konu: 2020-2021 GEN Koleji İlkokul Yarıyıl Tatili Çalışma Programı

       Değerli Velimiz, Sevgili Öğrencimiz,


       GEN Koleji eğitim-öğretim kadromuz, öğrencilerimiz ve siz değerli velilerimiz ile beraber 2020-2021 eğitim - öğretim yılı 1. dönemini sağlıkla ve başarılı bir çalışma temposuyla tamamlıyoruz. Ağustos ayından bugüne okullarımızda, T.C. Sağlık Bakanlığı, Çalışma Bakanlığı ve MEB’in aldığı pandemi tedbir kararları doğrultusunda gerek yüz yüze gerek online (çevrimiçi) canlı dersler ile sürdürdüğümüz yoğun eğitim programımıza, MEB kararı ile 22 Ocak-15 Şubat tarihleri arasında 3 hafta süresince yarıyıl tatil için ara verilecektir. GEN Koleji olarak, sömestr ara tatilinin öğrencilerimiz için sağlıklı, keyifli ve verimli geçmesini arzu ediyoruz. Öğrencilerimizin bu süre zarfı boyunca dinlenmesini, hobilerine ve sosyal hayatlarına vakit ayırırken eksiklerini tamamlamaları ve öğrendiklerini pekiştirmeleri için okulumuz tarafından sömestr tatilinin üçüncü haftasında online (çevrimiçi) gerçekleşecek ‘‘GEN Koleji 1.Dönem Eksiklerini Tamamlama Programı” planlanlıyoruz.


İlkokul Yarıyıl Tatili Çalışma programı şu şekilde hazırlanmıştır:


  • 25-31 Ocak 2021 (tatilin 1. haftası) :  Dinlenme Haftası

  • 1-7 Şubat 2021 (tatilin 2.haftası) :      Dinlenme Haftası

  • 8-12 Şubat 2021 (tatilin 3.haftası):    1.Dönem Eksiklerini Tamamlama Programı


       Sömestr tatilinin ilk iki haftası olan 25 Ocak-7 Şubat tarihleri arasında, öğrencilerimizin, kendine, sevdiklerine ve hobilerine zaman ayırarak, sağlıklı ve keyifli bir tatil geçirmelerini diliyoruz. Sömestr tatilinin üçüncü haftası olan 8-12 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek olan GEN Koleji 1.Dönem Eksiklerini Tamamlama Programı online (çevrimiçi) dersler eşliğinde uzaktan eğitim ile gerçekleşecek olup, saat 09.30 – 12.35 arasında günde 4 ders yapılacaktır. Programa katılım zorunlu değildir. GEN Koleji 1.Dönem Eksiklerini Tamamlama Programı kapsamında gerçekleşecek olan konu tekrarı dersleri ile, öğrencilerimizin eksiklerini tamamlamak ve başarılarını artırmak hedeflenir. Bununla birlikte, öğrencilerimize tatilden hemen önce öğrencilerimize okuldan verilecek olan Ata Yayınları’nın Yarıyıl Tatil Kitabı ve GEN Yayınları İngilizce Sömestr 3GEN ödevlerinin, bu program öncesinde öğrencilerimiz tarafından tamamlanmış olması beklenmektedir. Yarıyıl tatil ödevleri 8 Şubat haftası kontrol edilmeye başlanacaktır. Ek olarak 2, 3 ve 4.sınıf öğrencilerimizin bu program öncesinde, K12netten kendi Hata Kitapçığı’nı alarak bugüne kadar katıldığı deneme sınavlarında yapamadığı soruları PDF veya çıktı olarak alması önerilir. Özellikle 4.sınıf öğrencilerimiz Hata Kitapçıklarında yer alan soruları çözdükten sonra cevap anahtarından kontrol edip, soru çözüm videolarını izleyerek öğrenebilirler. Bu programda, öğrencilerimiz Hata Kitapçıklarında yer alan sorulardan yapamadıkları var ise, öğretmenlerine sorma fırsatı yakalayacaktır. 1,2,3,4.sınıf öğrencilerimize özel hazırlanan GEN Koleji 1.Dönem Eksiklerini Tamamlama Programı’nın tamamlanmasıyla, öğrencilerimizin 2.döneme akademik olarak hazır ve aynı zamanda dinlenmiş olarak başlamaları hedeflenmektedir.


         Bu hafta okulumuz tarafından velilerimize bildirilecek günden itibaren okulumuza gelerek öğrencimize özel hazırlanmış GEN Koleji 1.Dönem Sonu Dosyası ve içerisinde yer alan aşağıdaki dönem sonu dokümanlarınızı alabilirsiniz:

  • Deneme Sınavılarının Kümülatif Raporu (1.sınıf öğrencileri hariç)

  • Kazanım Analizlerinin yer aldığı Bilgi Haritası (dijital olarak gönderilecektir. 1.sınıf öğrencilerimiz hariç)

  • Hata Kitapçığının K12net’ten nasıl alınacağına dair Yönerge

  • Veli Rehberlik Bülteni

  • Öğrenci Rehberlik Bülteni

  • Ata Yayınları Yarıyıl Tatil Kitabı (tatilin ilk iki haftasında tamamlanmalıdır)

  • GEN Yayınları İngilizce Sömestr 3GEN Kitapçığı (tatilin ilk iki haftasında tamamlanmalıdır)


         Ayrıca her öğrencimizin adına özel olarak düzenlenmiş ve blockchain altyapısıyla güvenilirliği sağlanmış olan ‘’GEN Koleji DigiGEN ile Evde Sağlklı Uzaktan Eğitim Programı Sertifikası’’ okul mailinize gönderilecektir. Bu sertifika 2020-2021 Eğitim-öğretim yılının ilk dönemini GEN Koleji’nde uzaktan eğitim ile başarıyla tamamladığınızın göstergesidir.


       Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimimize sömestr tatili boyunca dilediğiniz zaman ulaşabilir ve rehber öğretmenimizle Sömestr Tatili için kendinize özel Çalışma Programı oluşturabilirsiniz. Rehber öğretmenimizden randevu alarak okulda yüz yüze görüşebilir veya Zoom’da online olarak biraraya gelebilirsiniz.


         Bilgilerinize sunar; öğrencilerimize sağlıklı, başarılı ve verimli bir sömestr tatili dileriz. 


         Saygılarımızla,

GEN Gelecek Nesiller Koleji

İlkokul Eğitim-Öğretim Koordinatörlüğü

bottom of page