top of page

Konu: 2020-2021 GEN Koleji 11.Sınıf Yarıyıl Tatili Çalışma Programı

         Değerli Velimiz ve Sevgili Öğrencimiz,

        

         GEN Koleji eğitim-öğretim kadromuz, öğrencilerimiz ve siz değerli velilerimiz ile beraber 2020-2021 eğitim - öğretim yılı 1. dönemini sağlıkla ve başarılı bir çalışma temposuyla tamamlıyoruz. Ağustos ayından bugüne okullarımızda, T.C. Sağlık Bakanlığı, Çalışma Bakanlığı ve MEB’in aldığı pandemi tedbir kararları doğrultusunda gerek yüz yüze gerek online (çevrimiçi) canlı dersler ile sürdürdüğümüz yoğun eğitim programımıza, MEB kararı ile 22 Ocak-15 Şubat tarihleri arasında 3 hafta süresince yarıyıl tatil için ara verilecektir. GEN Koleji olarak, her yıl olduğu gibi bu sömestr ara tatilinin de öğrencilerimiz için sağlıklı, keyifli ve verimli geçmesini arzu ediyoruz. Öğrencilerimizin bu süre zarfı boyunca dinlenmesini, hobilerine ve sosyal hayatlarına vakit ayırırken eksiklerini tamamlamaları ve öğrendiklerini pekiştirmeleri için okulumuz tarafından ‘’GEN Koleji Yarıyıl Tatili Çalışma Programı” planlanmıştır. 11.Sınıf öğrencilerimizin bu sene YKS’ye hazırlık sürecinde bulunmaları nedeniyle, yarıyıl tatili çalışma programı 11. Sınıf öğrencilerimiz için aralıklı olarak iki hafta sürecektir.


11.Sınıf Yarıyıl Tatili Çalışma programı şu şekilde hazırlanmıştır:

  • 23-29 Ocak 2021 (tatilin 1. haftası):  GEN Koleji Yarıyıl TYT Kampı Programı

  • 1-7 Şubat 2021 (tatilin 2.haftası) :     Dinlenme Haftası

  • 8-12 Şubat 2021 (tatilin 3.haftası):    GEN Koleji Eğitim-Öğretim Programı


         GEN Koleji Lise Eğitim Koordinatörlüğü tarafından hazırlanan Yarıyıl Tatili Çalışma Programının diğer detaylarını aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.


         23-29 Ocak 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek GEN Koleji Yarıyıl TYT Kamp Programı, 9.30-13.25 saatleri arasında günde 5 ders olarak planlanmıştır. Öğrencilerimizin 1.dönem boyunca işlemiş olduğu TYT konularına devam edilerek Mayıs-Haziran aylarında gerçekleştirilecek olan TYT Tekrar Kampına hazırlıklarının tam olarak başlamaları hedeflendirilmektedir. Ayrıca bu derslerde konuların anlatımlarını desteklemek üzere, öğrencilerimizin, GEN Koleji uzman öğretmenleri tarafından hazırlanmış, özgün, isabetli ve yeni nesil sorularla karşılaşması sağlanacaktır. Kamp programımızın sonunda ise, öğrencilerimizin gelişimlerini değerlendirmek amacıyla, öğrencilerimize 29 Ocak 2021  Cuma günü GEN Yayınları’nın GEN TYT Sınavı (G-TYT) uygulanacaktır.


         1-7 Şubat arası (tatilin 2. Haftası) öğrencilerimizin dinlenmeleri için ayrılmıştır. Bu haftanın öğrencilerimizin, kendine, sevdiklerine ve hobilerine zaman ayırararak bireysel çalışmalarına devam edecekleri bir hafta olması için, herhangi bir okul ders programı gerçekleşmeyecektir.


         8-12 Şubat (tatilin 3. Haftası) tarihleri arasında uygulanacak GEN Koleji eğitim-öğretim programında, dersler 9.30-13.25 saatleri arasında 5 ders olarak gerçekleşecektir. Bu programda öğrencilerimiz eğitime kaldıkları yerden devam edecek olup, temel derslerde müfredat konuları üzerinden ilerlenecektir. Bu program öncesinde her öğrencimizin K12netten kendisine özel olarak hazırlanan Hata Kitapçığı’nı alarak bugüne kadar katıldığı tüm deneme sınavlarında yapamadığı soruları PDF veya çıktı üzerinden çözmesi önerilir. Öğrencilerimiz Hata Kitapçıklarında yer alan soruları çözdükten sonra cevap anahtarından kontrol edip, soru çözüm videolarını izleyerek öğrenebilirler. Ve bu sorulardan öğretmenlerine sormak istediklerini varsa sorarak tam öğrenme sağlayabilirler. Bu haftaya özel uygulanacak olan Ders Programı ilerleyen günlerde sizlerle paylaşılacaktır.


         Yukarıda paylaşıldığı gibi, 11.sınıf öğrencilerimize özel hazırlanan GEN Koleji Yoğun Yarıyıl Tatili Çalışma Programı’nın tamamlanmasıyla, öğrencilerimizin 2.döneme akademik olarak hazır ve aynı zamanda dinlenmiş olarak başlamaları hedeflenmektedir.


         Bu hafta okulumuz tarafından velilerimize bildirilecek günden itibaren okulumuza gelerek öğrencimize özel hazırlanmış GEN Koleji 1.Dönem Sonu Dosyası ve içerisinde yer alan aşağıdaki dönem sonu dokümanlarınızı alabilirsiniz:

  • Deneme Sınavılarının Kümülatif Raporu

  • Kazanım Analizlerinin yer aldığı Bilgi Haritası (dijital olarak paylaşılacaktır)

  • Hata Kitapçığının K12net’ten nasıl alınacağına dair Yönerge

  • Veli Rehberlik Bülteni

  • Öğrenci Rehberlik Bülteni

  • GEN Yayınları Yarıyıl Deneme Sınavı Seti


         Ayrıca her öğrencimizin adına özel olarak düzenlenmiş ve blockchain altyapısıyla güvenilirliği sağlanmış olan ‘’GEN Koleji DigiGEN ile Evde Sağlklı Uzaktan Eğitim Programı Sertifikası’’ okul mailinize gönderilecektir. Bu sertifika 2020-2021 Eğitim-öğretim yılının ilk dönemini GEN Koleji’nde uzaktan eğitim ile başarıyla tamamladığınızın göstergesidir.


         Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimimize sömestr tatili boyunca dilediğiniz zaman ulaşabilir ve rehber öğretmenimizle Sömestr Tatili için kendinize özel Çalışma Programı oluşturabilirsiniz. Rehber öğretmenimizden randevu alarak okulda yüz yüze görüşebilir veya Zoom’da online olarak biraraya gelebilirsiniz.


         2.Dönemin ilerleyen aylarında 11.sınıf öğrencilerimiz için GEN Koleji Sınava Hazırlık Programı kapsamında GEN Koleji Hızlandırılmış TYT Tekrar Programı uygulanacaktır. Genel Tekrar Programı Mayıs ve Haziran aylarında gerçekleşecektir. Bu program hakkında detaylı bilgi sizlerle daha sonra paylaşılacaktır.


         Bilgilerinize sunar, öğrencilerimize sağlıklı, başarılı ve verimli bir sömestr tatili dileriz. 


         Saygılarımızla,


GEN Gelecek Nesiller Koleji

Lise Eğitim-Öğretim Koordinatörlüğü

bottom of page