top of page

Konu: 2020-2021 GEN Koleji 10.Sınıf Yarıyıl Tatili Çalışma Programı

         Değerli Velimiz ve Sevgili Öğrencimiz,

        

         GEN Koleji eğitim-öğretim kadromuz, öğrencilerimiz ve siz değerli velilerimiz ile beraber 2020-2021 eğitim - öğretim yılı 1. dönemini sağlıkla ve başarılı bir çalışma temposuyla tamamlıyoruz. Ağustos ayından bugüne okullarımızda, T.C. Sağlık Bakanlığı, Çalışma Bakanlığı ve MEB’in aldığı pandemi tedbir kararları doğrultusunda gerek yüz yüze gerek online (çevrimiçi) canlı dersler ile sürdürdüğümüz yoğun eğitim programımıza, MEB kararı ile 22 Ocak - 15 Şubat tarihleri arasında 3 hafta süresince yarıyıl tatil için ara verilecektir. GEN Koleji olarak, her yıl olduğu gibi bu sömestr ara tatilinin de öğrencilerimiz için sağlıklı, keyifli ve verimli geçmesini arzu ediyoruz. Öğrencilerimizin, sömestr tatilinin ilk iki haftası olan 24 Ocak - 7 Şubat tarihleri arasında kendine, sevdiklerine ve hobilerine zaman ayırarak, sağlıklı ve keyifli bir tatil geçirmelerini diliyoruz. Tatil son haftası olan 8-12 Şubat tarihleri arasında ise ‘’GEN Koleji 1.Dönem Eksik Tamamlama Programı’’ gerçekleştirmeyi planlıyoruz.


  • 25-31 Ocak 2021 (tatilin 1. haftası) :  Dinlenme Haftası

  • 1-7 Şubat 2021 (tatilin 2.haftası) :      Dinlenme Haftası

  • 8-12 Şubat 2021 (tatilin 3.haftası):    1.Dönem Eksik Tamamlama Programı

        

         8-12 Şubat 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek GEN Koleji 1.Dönem Eksik Tamamlama Programı, 9.30-13.25 saatleri arasında günde 5 ders olarak planlanmıştır.

Bu program kapsamında öğrencilerimizin belirlenmiş kazanım eksikleri üzerine konu tekrarı ve soru çözümü dersleri gerçekleşecektir. Programa katılım zorunlu değildir. Program süresince, GEN Kazanım Testleri, MEB Kazanım Testleri vb. farklı kaynaklar eşliğinde konular tekrar edilerek, öğrencilerimizin 2. döneme akademik olarak bir adım önde başlamaları sağlanacaktır. Bu program öncesinde her öğrencimizin K12netten kendisine özel olarak hazırlanan Hata Kitapçığı’nı alarak bugüne kadar katıldığı tüm deneme sınavlarında yapamadığı soruları PDF veya çıktı üzerinden çözmesi önerilir. Öğrencilerimiz Hata Kitapçıklarında yer alan soruları çözdükten sonra cevap anahtarından kontrol edip, soru çözüm videolarını izleyerek öğrenebilirler. Ve bu sorulardan öğretmenlerine sormak istediklerini varsa sorarak tam öğrenme sağlayabilirler. Bu haftaya özel uygulanacak olan Ders Programı ilerleyen günlerde sizlerle paylaşılacaktır.         Yukarıda paylaşıldığı gibi, 10.sınıf öğrencilerimize özel hazırlanan 1.Dönem Eksik Tamamlama Programı’nın tamamlanmasıyla, öğrencilerimizin 2.döneme akademik olarak hazır ve aynı zamanda dinlenmiş olarak başlamaları hedeflenmektedir.


         Bu hafta okulumuz tarafından velilerimize bildirilecek günden itibaren okulumuza gelerek öğrencimize özel hazırlanmış GEN Koleji 1.Dönem Sonu Dosyası ve içerisinde yer alan aşağıdaki dönem sonu dokümanlarınızı alabilirsiniz:

  • Deneme Sınavılarının Kümülatif Raporu

  • Kazanım Analizlerinin yer aldığı Bilgi Haritası (dijital olarak paylaşılacaktır)

  • Hata Kitapçığının K12net’ten nasıl alınacağına dair Yönerge

  • Veli Rehberlik Bülteni

  • Öğrenci Rehberlik Bülteni

  • GEN Yayınları Yarıyıl Deneme Sınavı Seti


         Ayrıca her öğrencimizin adına özel olarak düzenlenmiş ve blockchain altyapısıyla güvenilirliği sağlanmış olan ‘’GEN Koleji DigiGEN ile Evde Sağlklı Uzaktan Eğitim Programı Sertifikası’’ okul mailinize gönderilecektir. Bu sertifika 2020-2021 Eğitim-öğretim yılının ilk dönemini GEN Koleji’nde uzaktan eğitim ile başarıyla tamamladığınızın göstergesidir.


         Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimimize sömestr tatili boyunca dilediğiniz zaman ulaşabilir ve rehber öğretmenimizle Sömestr Tatili için kendinize özel Çalışma Programı oluşturabilirsiniz. Rehber öğretmenimizden randevu alarak okulda yüz yüze görüşebilir veya Zoom’da online olarak biraraya gelebilirsiniz.


         Bilgilerinize sunar, öğrencilerimize sağlıklı, başarılı ve verimli bir sömestr tatili dileriz. 


         Saygılarımızla,


GEN Gelecek Nesiller Koleji

Lise Eğitim-Öğretim Koordinatörlüğü

bottom of page