top of page

İNGİLİZCE
VE 2.YABANCI DİL EĞİTİMİ
(Almanca, Fransızca, İspanyolca)

GEN Koleji ingilizce almanca fransızca i

TÜRK VE NATİVE ÖĞRETMENLERLE 
İNGİLİZCE EĞİTİMİ

Avrupa Dil Çerçevesi Programı (Common European Framework-CEFR) doğrultusunda hazırlanan yoğun İngilizce Programımız, öğrencilerimizin dört dil becerisini (okuma, yazma, dinlediğini anlama, konuşma) eşit derecede kazandırmayı hedefliyor.


Türk ve Native (yabancı) öğretmenler tarafından verilen İngilizce eğitimi MC (Main Course), CS (Communication Skills) ve CEP (Cambridge Exam Preperation) olmak üzere üç farklı alanda yoğunlaşıyor.  


Her seviyedeki öğrencinin ihtiyaçlarını karşılamak ve İngilizce'sini geliştirmek amacıyla öğrenciye uygun program, birebir veya küçük gruplar halinde takviye çalışmaları, bireysel ödevlendirme yapılıyor.
  

5 VE 9.SINIFTA
DİL SEVİYESİ GRUPLARINDA 
HAZIRLIK SINIFI KADAR İNGİLİZCE

5.Sınıf ve 9.sınıf öğrencilerimizi, eğitim yılının başında uyguladığımız İngilizce Dil Sınava göre gruplandırıyoruz. Sadece İngilizce dersinde öğrenciler ilgili grupta eğitim alıyor.

Eğitim yılı boyunca her iki gruptaki öğrencinin de gelişimini sağlarken, Beginner seviyesindeki öğrencilerimize ek olarak Cumartesi günü de eğitim veriyor; ''Half Day English Reinforcement Program'' (yarım gün İngilizce takviye programı) sunuyoruz. Ayrıca Kasım ve Nisan ayındaki Ara Dönem tatilinde de İngilizce Takviye Programına devam ediyoruz.

Öğrencilerimiz sene kaybı yaşamadan İngilizce Hazırlık Sınıfı programı hedefine paralel olarak oluşturulmuş yoğun İngilizce programı ile karşılaşıyor.

dil.jpg

2.YABANCI DİL EĞİTİMİ:
ALMANCA, FRANSIZCA, İSPANYOLCA

Öğrencilere İngilizce'nin yanı sıra 2.yabancı dil eğitimi olarak Almanca, Fransızca, İspanyolca sunuluyor. 2. Yabancı dil eğitiminde hedef, öğrencilere öncelikle dili sevdirmek ve dil öğrenirken farklı kültürleri de tanımalarını sağlamak ve farkındalık yaratmaktır.

CAMBRIDGE ESOL SERTİFİKASI

GEN Koleji'nde Avrupa Dil Çerçevesi Programı (Common European Framework-CEFR) doğrultusunda uygulanan İngilizce yabancı dil eğitim programını objektif olarak değerlendirmek ve isteyen öğrencilerimize uluslararası geçerliliği olan Cambridge ESOL Dil Yeterlilik Sertifikasına sahip olmalarını sağlamak amacıyla Cambridge Sınavlarına Hazırlık programı uygulanır. Öğrenciler ''Cambridge Sınavı'na Hazırlık Etüt Programı''na dahil edilerek, ile ilgili sınıf seviyesindeki Cambridge Sınavı'na hazırlanır.

Cambridge-son.JPG

TOEFL HAZIRLIK

Lise öğrencilerine, üniversiteye girdiklerinde İngilizce Hazırlık Sınıfı muafiyeti sağlama amaçlı 11.sınıfın 2.dönemi boyunca Cumartesi günleri öğleden sonra, TOEFL eğitimi konusunda uzman eğitim kadrosu, TOEFL hazırlık yayınları ile beraber TOEFL hazırlık kursu verilir.


Okulumuzda verilen bu eğitimin hedefi, 11.sınıfın sonunda 2 yıl geçerliliğe sahip olan TOEFL sınavında çoğu üniversitenin hazırlık sınıfı muafiyeti için şart koştuğu skorunu elde etmektedir. 

toefl.png
bottom of page