Sayın Velimiz,


          12 Ağustos 2020 tarihinde Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklama ile yüz yüze eğitim öğretimin başlangıç tarihi 21 Eylül 2020 olarak belirlenmiştir.  17 Ağustos’tan itibaren özel eğitim kurumlarına uzaktan eğitim yapma imkânı sunulmuştur.

          Bu doğrultuda, GEN Gelecek Nesiller Koleji olarak ilkokul, ortaokul, lise kademelerinde 17 Ağustos tarihinde gerekli tüm covid-19 tedbirlerini alarak yüz yüze sunmayı planladığımız Telafi Eğitimi, İngilizce Hızlandırma Programı ve Sınava Hazırlık Programı;

          - 5, 6, 7, 8, 11 ve 12.sınıflar için 17 Ağustos Pazartesi günü saat 10.00’da k12net portalında gerçekleşecek “Online Hazırbulunuşluk Sınavı” ile başlamıştır. 4. Sınıflar ise 17 Ağustos Pazartesi günü “Yüz Yüze Okul Tanışma Günü’’nde öğretmenleriyle bireysel olarak pandemi tedbirleri eşliğinde görüşmüş, 18 Ağustos Salı günü itibariyle de uzaktan eğitime online canlı dersler ile başlamıştır.

  

          - 2, 3 ve 9, 10. sınıflar için 24 Ağustos Pazartesi günü itibariyle uzaktan eğitim şeklinde başlamıştır.

          Bu sınıf seviyelerinde, eğitim öğretimin 21 Eylül’e kadar online platformlar üzerinden canlı ders, online sınavlar ve dijital içerikler eşliğinde gerçekleşmesi planlanmaktadır.

          Anaokulu ve 1. sınıf eğitimleri ise 31 Ağustos tarihinde okulda yüz yüze gerçekleşecek oryantasyonlar ile başlayacaktır.

          1.Sınıf öğrencilerimiz 31 Ağustos Pazartesi günü saat 14.30 itibari ile okulda bulunacak ve sınıf öğretmenleri ile farklı etkinlikler gerçekleştireceklerdir. Oryantasyon ve Tanışma Günü etkinlikleri saat 16.00’a kadar devam edecektir.

          1 Eylül Salı günü ise oryantasyonun 2. günü ile devam edecek, öğrencilerimiz saat 10.00 itibari ile okula gelecek, 13.05’e kadar okulda sınıf öğretmeni ve rehber öğretmenimiz eşliğinde etkinliklere katılacaklardır.

          Oryantasyon programımızın devamı ise online olarak devam edecektir. Pandemi tedbirleri kapsamında MEB’in kararıyla gerçekleşecek uzaktan eğitim döneminde, GEN Koleji, öğrencilerine GEN Dijital Okulu çatısı altında ‘’DigiGEN ile Evde Sağlıklı Online Eğitim’’ programı sunacaktır.  

          Uzaktan eğitim süresince online derslere kolay katılım sağlamanız için ihtiyaç duyabileceğiniz yönergeleri ve tanıtım videolarını aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.  Ayrıca kademe bazında planlanan zaman çizelgesini iletiyoruz. Haftalık ders programları, K12net giriş bilgileriniz, “gen.k12.tr” uzantılı okul e-posta giriş bilgileriniz ve ‘Zoom’ Canlı Ders ve öğretmenlerimizin Zoom ID’leri sms olarak tarafınıza gönderilecektir. Bu dokümanları incelemenizi önemle rica ederiz.


          GEN Koleji Dijital Okulu’nda “Uzaktan Eğitim Yakından Takip” yaklaşımıyla, sınıf öğretmenlerimiz ve rehber öğretmenimiz sizlerle ve öğrencilerimizle sık sık iletişimde olacak ve uzaktan bireysel takip sağlayacaktır. Bu sayede evde öğrenme sürecinin verimli olması, öğrencilerimizin uzaktan eğitime hızlı adaptasyonunun sağlanması ve motivasyonlarının en üst seviyede tutulması hedeflenmektedir.


          Eğitim öğretim programını derinden etkileyen ve değiştiren pandemi sürecini, GEN Koleji özelinde geliştirilen başarılı uzaktan eğitim sistemi ile en iyi şekilde geçireceğimize inanıyor;  bu salgının en kısa zamanda sona ermesini ve öğrencilerimiz ile en kısa zamanda bir araya gelerek yüz yüze görüşmeyi diliyoruz.


Saygılarımızla,

GEN Gelecek Nesiller Koleji