Konu: 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Açılışı

                   Değerli Velimiz, Sevgili Öğrencimiz,


            Sizlerle önceki bilgilendirmelerde 17 Ağustos itibariyle kademeli olarak ilgili seviyelerde telafi eğitim programımıza okullarımızda yüz yüze eğitim ile başlayacağımızı paylaşmıştık. Bununla beraber okula gelemeyen öğrencilerimizin derslere katılımı için hibrid eğitim modeli ile uzaktan senkron sınıfa bağlantı imkanı sağlayacağımızı da bildirmiştik. GEN Koleji olarak, Pandemi döneminde farklı senaryolara; %100 yerinde okuldan, belli oranda yerinde ve uzaktan olacak şekilde karma eğitim ve %100 uzaktan online eğitim olacak şekilde farklı senaryolara da okullarımızın hazırlığını tamamladık.

Okullarımızda yüz yüze eğitimi en hijyenik ve tedbirli olarak gerçekleştirmek için, kurumlarımızda “Pandemi Kurulu” oluşturarak, Dünya Sağlık Örgütü, T.C. Sağlık Bakanlığı ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın en güncel yönerge ve okullara özel bilgilendirmeleri doğrultusunda okullarımızın alacağı önlemleri ve süreç yönetimi için çok detaylı bir kılavuz hazırlandı. Bu kılavuz, okul içinde alınacak önlemlerin eksiksiz düzenlenmesi, çalışanlarımız, öğrencilerimiz ve velilerimizin sağlığını korumak amacıyla hazırlandı. GEN Koleji Pandemi Süreci Okul Önlemleri ve Süreç Yönetimi Kılavuzunu ekteki dökümanda bilgilerinize sunarız. Bu doğrultuda okullarımızın fiziki hazırlıklarını da tamamlayarak, GEN Koleji olarak okullarımızda öğrencilerimizi karşılamaya bugünden hazırız.

Ancak, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 12 Ağustos akşamı yapmış olduğu açıklama ile yüz yüze eğitim öğretimin başlangıç tarihi 21 Eylül 2020 olarak belirlenmiştir.  Bu doğrultuda, GEN Gelecek Nesiller Koleji olarak, ilkokul, ortaokul ve anadolu lisemizde eğitim-öğretim 21 Eylül’e kadar online platformlar üzerinden canlı ders ve online çalışmalar eşliğinde gerçekleşecektir.

  • 4,5,6, 7,8,11 ve 12.sınıflar 17 Ağustos Pazartesi günü Google Meet üzerinden ilgili seviyelerde online telafi eğitimi, İngilizce hızlandırma programı ve sınava hazırlık programına canlı derslerimiz eşliğinde başlayacaktır.

  • 2,3,9 ve 10.sınıflar 24 Ağustos Pazartesi günü online telafi eğitimine başlayacaktır.

  • Anaokulu ve 1.sınıflarımız ise 31 Ağustos Pazartesi günü başlayacaktır. Anaokulları için MEB tarafından eğitim öğretim faaliyetlerinin yürütülmesine yönelik iznin olması nedeniyle 31 Ağustos tarihinde anaokulu öğrencilerimizle okullarımızda, 1. Sınıf öğrencilerimizle de oryantasyon sonrası uzaktan online eğitimle buluşacağız.

17 Ağustos’ta online telafi eğitimine başlayacak öğrencilerimiz ile okul e-posta bilgileri, Google Meet ve ilgili diğer online portalların kullanım yönerge videoları ve online ders programı sizlerle 15-16 Ağustos 2020 günlerinde paylaşılacaktır.  Bilgilerinize sunarız.


Saygılarımızla,

GEN Gelecek Nesiller Koleji