Değerli Velimiz,

Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 18.11.2020 tarihinde yapılan açıklamaya istinaden; tüm eğitim öğretim faaliyetlerine 20 Kasım 2020 Cuma gününden 4 Ocak 2021 Pazartesi gününe kadar uzaktan eğitim yoluyla devam edeceğiz.

MEB’in açıklamaları ile ilgili detayları aşağıda sizlerle paylaşmak isteriz:

  • MEB’e bağlı tüm okul öncesi kurumlar, ilkokul, ortaokul ve liseler, özel eğitim okulları ve sınıfları, meslek liselerindeki uygulamalı dersler ile özel öğretim kursları da bu kapsamda uzaktan eğitim yoluyla eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüreceklerdir.

  • Destekleme ve yerleştirme kursları da (8. Sınıf ve 12. Sınıf için) bu süreçte yüz yüze eğitim yapılmayacaktır.

  • 31 Aralık 2020’ye kadar yüz yüze veya uzaktan hiçbir yazılı sınav yapılmayacak, sınavlarla ilgili planlamalar salgın sürecinin seyrine göre ayrıca gerçekleştirilecek olup öğrencilerimiz, yüz yüze ve uzaktan eğitimle yapılan eğitim öğretim müfredatından sorumlu olacaklardır.

Bakanlığın yukarıdaki açıklamaları doğrultusunda 23 Kasım 2020 Pazartesi gününden itibaren tüm seviyelerde uzaktan eğitim yapılacaktır.  

Öğrencilerimizi 4 Ocak 2021 Pazartesinden itibaren okullarımızda görmek en büyük arzumuz. Bu süreci hep beraber tedbirlerle ve hijyen standartlarına uyarak hızlandırabiliriz. Öğrencilerimizin uzaktan eğitim sürecinde sizlerle sağladığımız iş birliğinin çok kıymetli olduğuna inanıyor, sağlıklı günler diliyoruz.

Saygılarımızla,