top of page

PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK ve REHBERLİK

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (PDR) Bölümümüz tarafından okul-aile işbirliği içerisinde yaptığımız çalışmalarla öğrencilerin içindeki potansiyeli fark etmelerini, kendilerini tanımalarını, ilgi ve yeteneklerini keşfetmelerini sağlıyoruz.

PDR çalışmalarımızda öğrencinin bireysel ihtiyaç ve özelliklerinin yanı sıra akademik, duygusal ve sosyal durumunun tespiti amacıyla çeşitli test/envanter uygulayarak,  gözlem yaparak, öğrencinin gelişimini değerlendiriyoruz.

Okula Uyum Programı,

Öğrenciyi Tanıma,

Takip ve Geliştirme Programı,

Bireysel Gelişim Programı,

Sınıf Rehberlik Programı, 

LGS, TYT-AYT Bilgilendirme,

Lise ve Üniversite Tercih Danışmanlığı,

Meslek ve Kariyer Danışmanlığı 

gerçekleştiriyoruz.

Kendisini tanıyan, öz eleştiri yapabilen, kendine ve çevreye saygısı yüksek bir birey olması için her öğrenciyle düzenli görüşmeler ve dar grup çalışmaları gerçekleştiriyoruz.

Yıl içinde alanında uzman kişiler tarafından öğrencilerimize seminerler düzenlenerek kişisel gelişimlerinin ve yaşam becerilerinin gelişmesine katkı sağlıyoruz.

Teens & Library

GEN KOLEJİ REHBERLİK TEST VE ENVANTERLERİ

Öğrencilerimizin gelişimi bilişsel, fiziksel, psikolojik ve sosyal anlamda öğretmenlerimizin gözlemlerinin yanı sıra, veriye dayalı bir yaklaşımla değerlendirilir. PDR biriminde kullanılan test ve envanterlerin birçoğu uluslararası geçerliliğe sahiptir.

get_A5_01.jpg
PHOTO-2020-01-20-17-37-44.jpg
atasehir_ilk-2.jpg
atasehir_orta.jpg
bakirkoy_lise.jpg
bottom of page