Konu: 2020-2021 Eğitim Yılı Başlangıcı

           Değerli GEN Eğitim Kurumları Yöneticilerimiz ve Öğretmenlerimiz,

GEN Gelecek Nesiller Koleji olarak, 2019-2020 Eğitim Öğretim yılını 19 Haziran 2020 itibariyle tamamladık. 7.sınıflarımızın LGS’ye İlk Adım Programı 26 Haziran’da, 11.sınıflarımızın TYT Kampı ise 3 Temmuz’da sona erdi. 35 Yıllık eğitim öğretim hayatımızda, GEN markası çatısı altındaki ilk yılımızda, dünyada gerçekleşen Covid-19 salgını nedeniyle gerçek anlamda olağanüstü bir eğitim öğretim yılı geçirdik. Sahip olduğumuz ilerici vizyon ve deneyim; uzun zamandır beraber çalıştığımız alanında uzman öğretmenlerimiz, yöneticilerimiz, dijital eğitim sistemleri ekibimiz, yayın grubumuz ve diğer tüm çalışanlarımız sayesinde, hem okulda hem de uzaktan eğitimde öğrencilerimizi geliştirdik, başarılarına başarı kattık ve velilerimizin memnuniyetlerini sağladık.

Bu eğitim yılını tamamlarken, öğrencilerimizle şu dokümanları paylaştık;

  • 2019-2020 eğitim öğretim yılı karnesi

  • Yıl boyunca katıldığı sınav sonuçlarının yer aldığı Bilgi Haritası ve Kazanım Analizi

  • DigiGEN ile Evde Sağlıklı Eğitim Öğretim Programı’na katılım gösterdiği ve Mart-Haziran aylarında eğitimini uzaktan eğitim alarak başarıyla tamamladığına dair, blockchain güvenlikli altyapıya sahip Akıllı Sertifikanın okul e-maillerine gönderimi

  • Rehberlik birimimiz tarafından hazırlanan Yaz Tatili Bülteni

  • 2019-2020 Eğitim öğretim yılında 4,5,6,7.sınıf olan mevcut ve yeni kayıtlı öğrencilerimiz için Yaz Tatili Çalışma Kitapları


2020-2021 Eğitim öğretim yılında, GEN Eğitim Kurumları olarak; Bakırköy’deki GEN Koleji Ortaokulu ve Anadolu Lisesi’ne ek olarak Ataşehir’de GEN Koleji Anaokulu, İlkokul, Ortaokul kampüsümüzle  tüm seviyelerdeki öğrencilere eğitim vermeye başlıyoruz. Ayrıca Ataşehir’de ilk GEN Kurs Merkezimizi açıyoruz ve kişisel gelişim kursu ile özel öğretim kursu olarak ortaokul ve lise öğrencilerine sınava hazırlık eğitimi veriyoruz. Tüm kurumlarımızda 2020 Ocak itibariyle başlattığımız kayıt dönemi; şuanda uzaktan (telefon, video konferans) ve sosyal mesafeyi koruyarak yerinde yapılan kayıt görüşmeleriyle hızla devam ediyor.

 GEN Eğitim Kurumaları bünyesinde yer alan 3 kurumumuzu 31 Ağustos 2020 tarihinde başlayacak olan yeni eğitim yılı için hazırlıyoruz.  Ve bu hazırlıklarımızı sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Özellikle yeni açılacak eğitim kurumlarımız için gerçekleştirdiğimiz öğretmen ve yönetici alımı sürecimizi hemen hemen tamamladık. GEN Ailesine çok deneyimli ve güçlü isimler katıldı! Yeni eğitim öğretim yılında, aramıza yeni katılan eğitimcilerle, GEN Eğitim Kurumları olarak daha da güçleniyor ve öğrencilerimizin her alanda göstereceği üstün başarılarla çok daha fazla ses getiren bir eğitim kurumu olmaya başlıyoruz.


2019-2020 Eğitim öğretim yılında, ‘’uzaktan eğitimi‘’ deneyimlemiş olduk. Bu tecrübe sayesinde, pandemiden dolayı ve eğitime ara verilmesi ihtimali dahilinde; yaz ayları boyunca okullarımızı 2020-2021 eğitim öğretim yılına gerek hijyen gerek alınan tedbirlerin uygulanabilir olması gerekse de eğitim öğretim açısından yeniden ele alıyoruz. Aşağıda kısaca belirttiğimiz bu konularla ilgili sizleri daha sonra çok daha detaylı şekilde bilgilendireceğiz.

  • Sağlık Bakanlığı ve MEB tarafından açıklanan tüm hijyen koşulları ve tedbirlerin yerine getirilmesi için okullarımızın fiziki şartlarını ve uygulamalarını bu doğrultuda geliştiriyoruz.


  • Eğitim öğretimi %100 okulda; %100 uzaktan, belirli bir oranda okulda belirli bir oranda uzaktan olacak şekilde ‘’karma eğitim / harmanlanmış eğitim’’ diye ifade edilen biçimde; üç farklı senaryoya göre hazırlıyoruz. Ve bu senaryolara göre gerekli olan sistemi, kullanılacak donanım ve yazılımı, öğretmen eğitimlerini, kullanılacak eğitim materyallerini ve uygulamalı ürünleri planlıyoruz.


2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI OKULA BAŞLANGIÇ PROGRAMLARI


23 Mart 2020 itibariyle 2019-2020 yılındaki öğrencilerimize, 30 Mart 2020 itibariyle ise 2020-2021 yılına kayıt olan (anaokulu 4 ve 5 yaş, ilkokul 4.sınıf, ortaokul ve lise kademelerindeki) yeni öğrencilerimize, etkin olarak ve verimli şekilde uzaktan eğitim sunduk. Buna ek olarak, Ağustos ve Eylül aylarında 2,3,4,5,6,7,8,9,10.sınıf seviyesine Telafi Eğitimi Programı uygulayacağız. (11 ve 12.sınıf öğrencilerimiz zaten bir önceki yılın konularını MEB programı ile beraber TYT ve AYT hazırlık programını beraber yürüttüğümüz için Hızlandırma ve eğitim yılı içinde gerçekleşecek program dahilinde görecektir.) Telafi programımız zorunlu olmamakla beraber, belirtilen sınıf seviyelerindeki tüm öğrencilerimizin katılmasını istediğimiz bir programdır. Bununla ilgili sizlere ilerleyen günlerde daha detaylı bilgi vereceğiz.

Avrupa Dil Çerçevesi Programı esas alınarak planlanan İngilizce eğitimimizin hedeflerini en üst seviyede gerçekleştirebilmek adına, Ağustos ve Eylül aylarında 4,5,6,7.sınıf seviyelerinde İngilizce Hızlandırma Programı uygulayacağız. Bu programın detaylarını ilgili sınıf seviyelerindeki öğrenci ve velilerimize ilerleyen günlerde ileteceğiz. 5.sınıf ve 9.sınıf öğrencilerimize Ağustos’un ilk haftası Online olarak İngilizce Dil Seviye Belirleme sınavı uygulanacaktır. Bu sınav sonrasında, ‘’İngilizce Seviye Sınıfları’’ oluşturulacaktır. Ve buna göre İngilizce ders kitapları ilgili öğrenciler için paketlenecektir.

Sınava hazırlık grubu olan 8.Sınıf öğrencilerimiz LGS Hızlandırma, 11.sınıf öğrencilerimiz TYT Hızlandırma, 12.sınıf öğrencilerimiz ise YKS Hızlandırma Programına katılacaktır. Bu programın detaylarını ilerleyen günlerde sizlere ileteceğiz.

Anaokulu ve İlkokul 1.sınıf öğrencilerimiz ise 31 Ağustos itibariyle Oryantasyon çalışmalarıyla  oluşturulmuş eğitim-öğretim programlarına başlayacak ve öğrencilerimizin okul hayatına en rahat şekilde alışmaları sağlanacaktır.

Tüm bu programların çizelgesi bilgilendirme yazısının hemen sonrasında tarafınıza sunulmuştur.

2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞI VE ÖĞRETMEN ZİRVESİ


 GEN Eğitim Kurumları olarak, 1986’dan bugüne her eğitim-öğretim yılı başında yönetim ve eğitim kadromuz ile birlikte Açılış Toplantısı ve Öğretmen Zirvesi Programında heyecanla bir araya gelir, vizyon paylaşımı yapar, yeni eğitim yılının ön hazırlıklarını tamamlar ve öğrencilerimizi en donanımlı şekilde karşılamaya hazırlanırız.

Bu geleneği bu sene de sürdürerek, 2020-2021 eğitim öğretim yılı GEN Eğitim Kurumları Açılış

Toplantısı ve Öğretmen Zirvesi Programının 10-14 Ağustos 2020 tarihleri aralığında (beş gün) kampüslerimizde gerekli pandemi tedbirleri çerçevesinde gerçekleştirilmesi planlanmıştır.

Kademe ve branş bazında farklılaştırılmış Öğretmen Zirvesi programı; farklı alanlarda eğitim, seminer ve zümre çalışmalarını kapsamaktadır. GEN Eğitim Kurumları, 2020 Açılış Toplantısı ve Öğretmen Zirvesi Programının detayları sizlerle Ağustos’un ilk haftası paylaşılacaktır.

 Kendinizin ve sevdiklerinizin sağlığına dikkat ederek bolca dinlendiğiniz ve eğlendiğiniz güzel bir yaz tatili dileriz.  Saygılarımızla,

GEN Eğitim Kurumları