KONU: İlkokul Kademesi Yüz Yüze ve Online Eğitim Uygulaması

Sayın Velimiz,

          Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 7 Ekim 2020 Çarşamba günü yapılan açıklama ve sonrasında okullar için yayınlanan yönetmelikler doğrultusunda, 12 Ekim 2020 Pazartesi günü itibariyle İlkokul 1., 2., 3. ve 4. Sınıflarda haftada belirlenen 2 gün eğitim öğretimin yüz yüze okulda gerçekleştirilmesi ve diğer günlerde online uzaktan gerçekleşmeye devam etmesi kararı alınmıştır.

          GEN Gelecek Nesiller Koleji olarak, 12 Ekim 2020 tarihinden itibaren gerekli tüm Covid-19 tedbirlerini alarak, ilkokul öğrencilerimiz ile birlikte eğitimimizi okulda yüz yüze ve online devam ettirecek şekilde plan ve programlarımızı güncellemiş bulunmaktayız. Programımızın detayları aşağıda verilmiştir. Öğrencilerimizin aşağıda verilen bilgiler doğrultusunda hareket etmelerini önemle rica ederiz.

  • Öğrencilerimiz Pazartesi-Perşembe günleri yüz yüze eğitim için okula geleceklerdir. Salı, Çarşamba, Cuma günleri ise evlerinden kendi sınıflarına çevrim içi bağlanarak tüm derslere aktif bir şekilde katılabileceklerdir.

  • Okulumuz, Çarşamba ve Cumartesi günleri tüm pandemi ve hijyen koşulları göz önünde bulundurularak detaylı bir şekilde temizlenip dezenfekte edilecektir.

  • Yüz yüze eğitim günlerinde ders başlama saati online derslerin başlangıç saatiyle aynıdır.

  • Yüz yüze ve online ders programının zaman çizelgesi sizler ile 11 Ekim Pazar günü paylaşılacaktır.

  • Okuldaki yüz yüze eğitime gelemeyerek tercihini online eğitime katılmaktan yana kullanan öğrencilerimiz kendi sınıfına çevrim içi bağlanarak derse katılabileceklerdir.

  • Covid-19 salgını kapsamında, herhangi bir nedenle öğrencisini yüz yüze eğitim için okula göndermek istemeyen velilerimizin ise buna ilişkin yazılı bir dilekçelerini okul müdürlüğüne iletmesi gerekmektedir.

  • Yüz yüze eğitim için okulda eğitim günlerinde servis kullanmak isteyen öğrencilerimiz için velilerimiz servis birimimiz ile iletişime geçebilirler.

          GEN Koleji olarak, öğrencilerimizin fiziksel ve ruhsal sağlığına çok önem veriyor, okul içerisinde tüm pandemi tedbirlerimizi özenle sürdürüyoruz. Bunun yanı sıra, sınıf öğretmenlerimiz, yöneticilerimiz ve rehber öğretmenimiz sizlerle ve öğrencilerimizle sık sık iletişimde olarak gerek yüz yüze eğitim süreçleri ile ilgili, gerek canlı online dersler ile ilgili bireysel yakından takip sağlamaya devam edecektir. Bu sayede, pandemi döneminde öğrencilerimizin gelişiminin ve öğrenme süreçlerinin en verimli düzeyde olması, öğrencilerimizin yaşanan bu değişikliklere adaptasyonunun sağlanması ve motivasyonlarının en üst seviyede tutulması hedeflenmektedir.


Tüm dünyayı derinden etkileyen ve değiştiren pandemi sürecinin en kısa zamanda sona ermesini diliyor, öğrencilerimizi kampüsümüzde görmeyi heyecanla bekliyoruz.


Saygılarımızla,

GEN Gelecek Nesiller Koleji