Library

VİZYONER LİDERLER VE

UZMAN EĞİTİMCİLER

GEN Koleji eğitim kadrosu dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri ve eğitime yansımalarını yakından takip eden, güncel, dinamik, pozitif, öğrenci ile ilgili, alanında uzman, özel okulculukta deneyimli, sınava hazırlık eğitiminde iddialı, yayın üreten öğretmenlerden oluşuyor.  


GEN Koleji yöneticileri ise iletişimi kuvvetli, çevre ile sosyal ilişkilerde güçlü, öğretmen kökenli, özel okulculukta deneyimli liderlerden oluşuyor. 

 

GEN KOLEJİ'NDE EĞİTİM-ÖĞRETİM

GEN Koleji anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde MEB müfredatının yanı sıra uluslararası standartlarda  eğitim sunuyor.

Öğrencilere İngilizce, Almanca/İspanyolca ve Kodlama dil eğitimleri veriliyor. İngilizce eğitimi neticesinde öğrencilerin uluslararası dil yeterlilik sertifikalarına sahip olmasını sağlanıyor.

Alanında uzman öğretmenler ve sınava hazırlıkta deneyimli eğitim kadrosu tarafından öğrencilerin Lise ve Üniversite Sınavlarına en iyi şekilde hazırlanmasını hedefleniyor. Sınava hazırlık sürecinde birçok farklı kaynak yayının ile beraber, özgün ve isabetli GEN Yayınları kullanılıyor. GEN Yayınları basılı ve interaktif şekilde öğrencilere sunuluyor. DigiGEN ile öğrenciler konu anlatımı ve soru çözüm videolarından faydalanıyor.

GEN Koleji, öğrencilerine 21.yüzyıl kazanım ve becerilerini kazandırmayı amaçlayan Çok Yönlü Eğitim Programı sunuyor. Görsel, işitsel ve kinestetik öğrenme stillerini destekler nitelikte Zenginleştirilmiş Eğitim içeriklerinden ve uygulamalarından faydalanılıyor. 

Öğrencilerin Yetenek ve İlgilerini keşfederek öğrenciler Bilim, Sanat, Spor, Teknoloji, Sosyal Sorumluluk, Girişimcilik gibi alanlarda geliştiriliyor. Hobi edinmeleri ve uzmanlık kazanmaları sağlanıyor.

Her öğrenciye eğitim hayatı boyunca  Akademik Mentörü birebir eşlik ediyor. Akademik Mentör, öğrencinin dersine giren, öğrenciyi ve ailesini yakından tanıyan GEN Koleji öğretmenlerinden birisi olarak belirleniyor. Öğrencinin gelişimini takip ediyor, değerlendiriyor, gelişiminde rol oynuyor ve aile ile sürekli iletişim kuruyor.

GEN Koleji'nde PDR bölümü tarafından öğrenci ve ailelere planlı bir program dahilinde ve ayrıca ihtiyaç duyulan her zaman, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik hizmeti veriliyor. 


Ayrıca profesyonel çözüm ortaklarıyla beraber öğrencilere Yurt içi ve Yurt dışı Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı sunuluyor. Yarıyıl ve yaz tatili döneminde İngiltere ve Amerika Yaz Dil Okulu Kampları ve Amerika Uzay Kampı düzenleniyor. 

Doing Homework
 
  • Twitter
  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube
  • LinkedIn

©2020 Tüm hakları Gen Eğitim Kurumları'na aittir.