Sayın Velimiz, Sevgili Öğrencimiz,


            GEN Gelecek Nesiller Koleji olarak, okulumuzda sınava hazırlık grubu 8 ve 12.sınıf öğrencilerimiz için, MEB’in açıkladığı karar doğrultusunda 17 Ağustos itibari ile uzaktan online ve canlı başladığımız GEN Koleji Sınava Hazırlık Programı, 31 Ağustos 2020 itibari ile “GEN Destekleme Kursu” adı altında okullarımızda yüz yüze devam edecektir. 8. Sınıf öğrencilerimiz ile 5 ders, 12. Sınıf öğrencilerimiz ile ise 6 ders şeklinde eğitim öğretim programımız devam edecektir. Okulda gerçekleştireceğimiz programda dersler sabah 10.00’da başlayacak olup 8. Sınıfların dersleri 14.05’te, 12. Sınıfların dersleri ise 14.55’te bitecektir.


             Yerinde uygulayacağımız program, sizlere önceden de aktardığımız gibi teknoloji destekli ve hibrid eğitim olarak; okula gelemeyen öğrencilerimize uzaktan senkron bağlantı olanağı sağlayacak şekilde planlanmıştır. GEN Gelecek Nesiller Koleji’nin 35 Yıllık eğitim deneyimi ve 2009’dan bugüne taşıdığı uzaktan eğitimdeki başarısı ile okullarımızda ilk defa bu sene uygulayacağımız Hibrid Eğitim Programımızın da çok başarılı ve verimli olacağını biliyoruz.  Bu doğrultuda öğrencilerimizin yerinden ve/veya uzaktan derslere katılımı sağlanacak,  devamsızlık yapması önlenecek ve her derste yoklama uygulaması devam ettirilecektir. Hibrid Eğitim kapsamında, öğrencilerimizin bugüne kadar gerçekleşen online canlı derse katılım uygulamaları ve bilgilerini kullanarak video konferans yöntemi ile sınıfta gerçekleşen derslere uzaktan canlı bağlanabilecek ve aktif katılım sağlayabilecektir. Tüm bu hazırlıklarımızın yanısıra, okullarımız sizler ile daha önce paylaşmış olduğumuz ‘GEN Koleji Covid-19 Dönemi Süreç Yönetimi Kılavuzu’ içerisinde belirtilen, Sağlık Bakanlığı ve MEB’in öngördüğü tüm hijyen ve sağlık koşullarını tamamlamış, dezenfeksiyon işlemleri yapılmış, yüz yüze eğitime hazır hale getirilmiştir. Yüz yüze eğitim süreci boyunca tüm öğrencilerimizin maskelerinin yanında olması ve kendilerine vereceğimiz siperliklerin kullanımına özen göstermeleri hassas bir husustur. Öğrencinin yanında her gün için 4 maske olması; okula girerken, 2-3 saat sonrasında ve okuldan çıkarken maskesini değiştirip, yeni maske takması gerekmektedir. Öğrencilerimizin tüm dersler ve teneffüsler boyunca maske kullanması zorunludur. Ayrıca okulumuzda tüm sınıflarımızın öğrenci sayıları seyreltilmiş olup, Sağlık Bakanlığı ve MEB’in tarafımıza bildirdiği mevzuata uygun olarak 20-24 kişilik kontenjana sahip sınıflarımız 12-15 öğrenci oturabilecek şekilde düzenlenmiştir.


            GEN Sınava Hazırlık Programının önemli bir ayağı olan “Eksik Tamamlama ve Pekiştirme (ETAP)’’ Etütlerimiz 5 Eylül Cumartesi günü itibari ile başlayacaktır. Etütlerimiz canlı online ders şeklinde, video konferans aracılığı ile uzaktan gerçekleşecektir. 8 ve 12. Sınıflarımız için etütler Cumartesi günleri 10.00’da başlayıp 14.05’te sona erecektir. Bu doğrultuda öğrencilerimizin tespit edilen kazanım eksikleri ve desteklenmesi gereken becerilerinin en iyi şekilde geliştirilmesi sağlanacaktır. Öğrencilerimizin sınava hazırlık senelerini başta sağlık tedbirlerini dikkate alarak en verimli ve başarılı şekilde geçirmelerini sağlamak ve onları hedeflerine ulaştırmak önceliğimizdir.                                                                                                     


Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

Saygılarımızla,

GEN Gelecek Nesiller Koleji