Konu: HES Kodu Uygulaması


Değerli Öğretmenlerimiz, Yöneticilerimiz ve Çalışma Arkadaşlarımız,


Okullarımızda gerçekleştirilen yüz yüze eğitim-öğretimin en sağlıklı şekilde ilerlemesi adına, okulumuzun GEN Koleji Pandemi Danışma Kurulu tarafından Sağlık Bakanlığı, Çalışma Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayınladığı güncel yönerge ve bilgileri yakından takip edilmektedir. Bu doğrultuda, okullarımızda gerçekleştirilen pandemi tedbirleri ve süreç yönetimi güncellenerek uygulanmaktadır.


Bu süreçte, öğrencilerimizin, öğetmenlerimizin, tüm çalışanlarımızın ve ailelerimizin sağlığını korumak herşeyden önemlidir. Bu bilinçle, kampüslerimizin girişlerinde 12 Ekim 2020 Pazartesi günü itibariyle Hayat Eve Sığar (HES) Uygulaması kullanılmaya başlanacaktır.


HES Kodu Uygulaması, Sağlık Bakanlığı tarafından kontrollü şekilde hayatımızı sürdürmemize yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır. HES Kodu,  kişiye özel oluşturulmakta olup, kişinin COVID-19 açısından herhangi bir risk taşıyıp taşımadığına yönelik güvenli bilgiye ulaşma imkanı sağlamaktadır. Bu doğrultuda, salgının takibinin kontrol altında tutulması amaçlanmıştır.


Okullarımızda gerçekleşen eğitim-öğretim sürecini en sağlıklı ve özenli şekilde sürdürmek için yürürlüğe alacağımız bu uygulama doğrultusunda, kampüslerimize giriş yapan öğrencilerimiz, velilerimiz, öğretmenlerimiz ve tüm çalışanlarımız olmak üzere herkes girişte güvenlik görevlilerimize HES Kodlarını göstererek giriş yapacaktır. Bu doğrultuda, 12 Ekim Pazartesi gününe kadar HES Kodunuzu almak için gerekli süreci tamamlamanızı rica ederiz.


Bilgilerinize sunarız.


Saygılarımızla,


GEN Gelecek Nesiller Koleji