Değerli Velimiz,

Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 03.12.2020 tarihinde yapılan açıklamaya istinaden; tüm anaokullarında eğitim öğretim faaliyetleri 4 Aralık Cuma gününden 4 Ocak Pazartesi gününe kadar uzaktan eğitim yolu ile gerçekleştirilecektir.

Gen Koleji Anaokulu, 4 Aralık Cuma gününden itibaren yüz yüze eğitime ara vererek, online dersler ile eğitim vermeye devam edecektir. 4 Aralık Cuma günü sizlerle sanal sınıflarımızda gerçekleşecek olan ilk canlı ders, ‘Oryantasyon ve Tanışma’ dersi olarak; 11:00-11:20 ve 11:20-11:40 saatleri arasında Zoom üzerinden gerçekleştirilecektir. Böylelikle gerek öğrenci ve velilerimizin kullanılan teknolojiyi ve araçları keşfetmesine imkan vermek, gerekse de uzaktan eğitim süreçlerine adapte olmalarını sağlamayı hedeflemekteyiz.

Uzaktan eğitimde, öğrencilerin derslere katılım sağlayabilmeleri adına kullanılacak kırtasiye malzemeleri (boya kalemleri, renkli karton, kurşun kalem, silgi, yapıştırıcı vb.) ile basılı materyaller haftalık kitler halinde öğrencilerimiz için hazırlanmıştır.  Bunun yanı sıra GEN Yayınları ve materyal kutuları sizlere teslim edilecektir.  Öğrencilerimiz için bireysel olarak hazırlanan malzemeleri 4 Kasım Cuma günü itibariyle okulumuzdan teslim alabilirsiniz. Burada özellikle velilerimizden talebimiz; GEN Yayınları öğretmenlerimiz tarafından derste müfredat doğrultusunda yaptırılacağı için ders sırasında ve/veya sonrasında öğretmenimizin talebi dışında, diğer sayfaları öğrencilerimizin yapmamasıdır. Uzaktan eğitim ders programı 06 Aralık Pazar günü Classroom dan sizlerle paylaşılacaktır.


Öğrencilerimizi 4 Ocak Pazartesi gününden itibaren okullarımızda görmek en büyük arzumuz. Bu süreci hep beraber tedbirlerle ve hijyen standartlarına uyarak hızlandırabiliriz. Öğrencilerimizin uzaktan eğitim sürecinde sizlerle sağladığımız iş birliğinin çok kıymetli olduğuna inanıyor, sağlıklı günler diliyoruz.


Saygılarımla,

SINIF ÖĞRETMENİ BERAY ALTINOK AKTEN

ZOOM ID : 858 645 3039

ŞİFRE:  gen2020