Konu: 2020-2021 GEN Koleji 8.Sınıf Yarıyıl Tatili Çalışma Programı

         Değerli Velimiz ve Sevgili Öğrencimiz,

        

         GEN Koleji eğitim-öğretim kadromuz, öğrencilerimiz ve siz değerli velilerimiz ile beraber 2020-2021 eğitim - öğretim yılı 1. dönemini sağlıkla ve başarılı bir çalışma temposuyla tamamlıyoruz. Ağustos ayından bugüne okullarımızda, T.C. Sağlık Bakanlığı, Çalışma Bakanlığı ve MEB’in aldığı pandemi tedbir kararları doğrultusunda gerek yüz yüze gerek online (çevrimiçi) canlı dersler ile sürdürdüğümüz yoğun eğitim programımıza, MEB kararı ile 22 Ocak-15 Şubat tarihleri arasında 3 hafta süresince yarıyıl tatil için ara verilecektir. GEN Koleji olarak, her yıl olduğu gibi bu sömestr ara tatilinin de öğrencilerimiz için sağlıklı, keyifli ve verimli geçmesini arzu ediyoruz. Öğrencilerimizin bu süre zarfı boyunca dinlenmesini, hobilerine ve sosyal hayatlarına vakit ayırırken eksiklerini tamamlamaları ve öğrendiklerini pekiştirmeleri için okulumuz tarafından ‘’GEN Koleji Yarıyıl Tatili Çalışma Programı” planlanmıştır. 8.Sınıf öğrencilerimizin bu sene Liseye Giriş Sınavı’na hazırlık yılında bulunmaları nedeniyle, yarıyıl tatili çalışma programı 8. Sınıf öğrencilerimiz için aralıklı olarak iki hafta sürecektir.


8.Sınıf Yarıyıl Tatili Çalışma programı şu şekilde hazırlanmıştır:

  • 23-29 Ocak 2021 (tatilin 1. haftası): GEN Koleji Öğrenciye Özel Konu Eksiği Tamamlama Programı

  • 1-7 Şubat 2021 (tatilin 2.haftası) : Dinlenme Haftası

  • 8-12 Şubat 2021 (tatilin 3.haftası): GEN Koleji Eğitim-Öğretim Programı


         GEN Koleji Ortaokul Eğitim Koordinatörlüğü tarafından hazırlanan Yarıyıl Tatili Çalışma Programının diğer detaylarını aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.


         23-29 Ocak 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek GEN Koleji Öğrenciye Özel Konu Eksiği Tamamlama Programı, 9.30-13.25 saatleri arasında günde 5 ders olarak planlanmıştır. 8.Sınıf öğrencilerimizin 1.dönem öğrendiği konu kazanımlarındaki eksiklerini kapatması ve denemelerdeki başarılarını arttırması amacıyla oluşturulmuş program kapsamında, 1.dönem boyunca işlenen tüm konular içerisinde, öğrencimizin eksiğinin bulunduğu konulardan bireysel konu eksiği tamamlaması yapılacaktır. Bu noktada amacımız, öğrencilerimizin bireysel olarak akademik ihtiyaçlarını gidererek özelleştirilmiş eğitim programı sunmaktır. Her bir öğrencimiz, öğrencilerimiz için yayınlanacak programda yer alan Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, T.C. İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi branş konularından oluşan toplam 144 farklı konudan 24’ünü seçerek kendine özel ders programını oluşturma fırsatını elde edecektir. Ayrıca bu derslerde konuların anlatımlarını desteklemek üzere, öğrencilerimizin GEN Yayınları ve M+ yayınlarının yeni nesil sorularıyla karşılaşması, MEB’in yayımladığı LGS Örnek Soruları ve 2019-2020 LGS’de çıkmış Sınav Soruları ile okuma becerisi, analiz etme, yorumlama ve mantık yürütme becerilerini geliştirmiş olacaktır. Ayrıca her öğrencimizin K12netten Hata Kitapçığı raporunu alarak bugüne kadar katıldığı tüm deneme sınavlarında yapamadığı soruları PDF veya çıktı olarak almasını öneriririz. Bu sayede öğrencilerimiz bu raporda yer alan sorulardan hala yapamadıkları var ise, öğretmenlerimize sorma fırsatı yakalayacaktır. Programımızın sonunda ise, öğrencilerimizin gelişimlerini değerlendirmek amacıyla, öğrencilerimize 29 Ocak 2021 Cuma günü GEN Yayınları Lise Giriş Sınavı (LGS) Denemesi uygulanacaktır.


         1-7 Şubat arası (tatilin 2. Haftası) öğrencilerimizin dinlenmeleri için ayrılmıştır. Bu haftanın öğrencilerimizin, kendine, sevdiklerine ve hobilerine zaman ayırararak bireysel çalışmalarına devam edecekleri bir hafta olması için, herhangi bir okul ders programı gerçekleşmeyecektir.


         8-12 Şubat (tatilin 3. Haftası) tarihleri arasında uygulanacak GEN Koleji eğitim-öğretim programında, dersler 9.30-13.25 saatleri arasında 5 ders olarak gerçekleşecektir. Bu programda öğrencilerimiz eğitime kaldıkları yerden devam edecek olup, temel derslerde müfredat konuları üzerinden ilerlenecektir. Bu haftaya özel uygulanacak olan Ders Programı ilerleyen günlerde sizlerle paylaşılacaktır.


         Yukarıda paylaşıldığı gibi, 8.sınıf öğrencilerimize özel hazırlanan GEN Koleji Yoğun Yarıyıl Tatili Çalışma Programı’nın tamamlanmasıyla, öğrencilerimizin 2.döneme akademik olarak hazır ve aynı zamanda dinlenmiş olarak başlamaları hedeflenmektedir.


         Bu hafta okulumuz tarafından velilerimize bildirilecek günden itibaren okulumuza gelerek öğrencimize özel hazırlanmış GEN Koleji 1.Dönem Sonu Dosyası ve içerisinde yer alan aşağıdaki dönem sonu dokümanlarınızı alabilirsiniz:

  • Deneme Sınavılarının Kümülatif Raporu

  • Kazanım Analizlerinin yer aldığı Bilgi Haritası (dijital olarak paylaşılacaktır)

  • Hata Kitapçığının K12net’ten nasıl alınacağına dair Yönerge

  • Veli Rehberlik Bülteni

  • Öğrenci Rehberlik Bülteni

  • Martı Yayınları Spoiler Denemeleri


         Ayrıca her öğrencimizin adına özel olarak düzenlenmiş ve blockchain altyapısıyla güvenilirliği sağlanmış olan ‘’GEN Koleji DigiGEN ile Evde Sağlklı Uzaktan Eğitim Programı Sertifikası’’ okul mailinize gönderilecektir. Bu sertifika 2020-2021 Eğitim-öğretim yılının ilk dönemini GEN Koleji’nde uzaktan eğitim ile başarıyla tamamladığınızın göstergesidir.


         Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimimize sömestr tatili boyunca dilediğiniz zaman ulaşabilir ve rehber öğretmenimizle Sömestr Tatili için kendinize özel Çalışma Programı oluşturabilirsiniz. Rehber öğretmenimizden randevu alarak okulda yüz yüze görüşebilir veya Zoom’da online olarak biraraya gelebilirsiniz.


         2.Dönemin ilerleyen aylarında 8.sınıf öğrencilerimiz için GEN Koleji Sınava Hazırlık Programı kapsamında GEN Koleji LGS Genel Tekrar Çalışmalar Programı uygulanacaktır. GENel Tekrar Programı Nisan ve Mayıs aylarında iki aşamada gerçekleşecektir. Çalışmalar, öğrencilerimize özel oluşturulan özgün, isabetli ve yeni nesil soruların yer aldığı GEN Yayınları GENTEK Genel Tekrar Testleri eşliğinde gerçekleşecek olup, öğrencilerimizin kazanım eksiklerini tamamlaması ve sınava en donanımlı şekilde katılması hedeflenmektedir. 2. Dönem GEN Koleji LGS GENEL Tekrar Çalışmaları hakkında detaylı bilgi ise süreç içersinde sizler ile paylaşılmaya devam edilecektir.


         Bilgilerinize sunar, öğrencilerimize sağlıklı, başarılı ve verimli bir sömestr tatili dileriz. 


         Saygılarımızla,


GEN Gelecek Nesiller Koleji

Ortaokul Eğitim-Öğretim Koordinatörlüğü